REKLAMA

Parlament Europejski krytykuje Budapeszt. Chodzi o zakaz propagandy LGBT

Większość europosłów przyjęła rezolucję, w której PE "potępia w najostrzejszych słowach" ostatnie ustawodawstwo skierowane przeciwko osobom LGBTIQ i potępia demontaż demokracji i praworządności na Węgrzech – czytamy w komunikacie Parlamentu Europejskiego.
Zdjęcie ilustracyjne Parlament Europejski krytykuje Budapeszt. Chodzi o zakaz propagandy LGBT
Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/SharonMcCutcheon

15 czerwca 2021 roku węgierski parlament niemal jednogłośnie (157 głosów do 1) zagłosował za przyjęciem przepisów dot. ochrony osób do 18. roku życia przed promocją treści pornograficznych lub treści przedstawiających homoseksualizm lub transgenderyzm.

 

 

Ustawa nie podoba się Parlamentowi Europejskiemu, w którym przyjęto dzisiaj rezolucję krytykującą rząd Viktora Orbána za przyjęcie prawa.

PE krytykuje węgierskie władze

Parlament "potępia w najostrzejszych słowach" ostatnie ustawodawstwo skierowane przeciwko osobom LGBTIQ i potępia demontaż demokracji i praworządności na Węgrzech.

W rezolucji przyjętej w czwartek, 459 głosami do 147, przy 58 wstrzymujących się od głosu, posłowie uznali nowe przepisy na Węgrzech za wyraźnie sprzeczne z prawami podstawowymi zawartymi w Karcie praw podstawowych UE, traktatach oraz prawodawstwem UE dotyczącym rynku wewnętrznego.

Jak podano dalej na stronie PE "Parlament podkreśla, że nie jest to odosobniony incydent, ale >>stanowi raczej kolejny celowy i umyślny przykład stopniowego demontażu praw podstawowych na Węgrzech<<, gdzie sponsorowana przez państwo fobia wobec osób LGBTIQ i kampanie dezinformacyjne stały się narzędziami cenzury politycznej".

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura