REKLAMA

„Biden osobiście śledzi sprawę TVN”. Wymowne słowa doradcy Sekretarza Stanu USA

Sprawa dotycząca przedłużenia koncesji dla TVN przyciąga wiele uwagi w Ameryce, republikanów i demokratów – stwierdził w rozmowie z „Rzeczpospolitą” doradca Sekretarza Stanu USA Derek Chollet.
 „Biden osobiście śledzi sprawę TVN”. Wymowne słowa doradcy Sekretarza Stanu USA
/ fot. PAP/EPA/SHAWN THEW


– Jesteśmy przekonani, że licencja dla TVN, TVN 24 powinna zostać odnowiona. Nie tylko dlatego, że mówimy o amerykańskiej firmie, ale także dlatego, że to dotyczy istoty naszych wartości – powiedział w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Chollet. Doradca Sekretarza Stanu USA zaznaczył, że Joe Biden ma poczucie, że najważniejszym wyzwaniem jest „starcie demokracji z narastającym autorytaryzmem”. Zapytany o to, co stałoby się z relacjami polsko-amerykańskimi gdyby TVN nie otrzymał koncesji, Chollet odparł jedynie, że sprawa „przyciąga wiele uwagi w Ameryce”, zarówno wsród republikanów jak i demokratów, a także samego prezydenta USA Joe Bidena.

Na pytanie dziennikarza „Rzeczpospolitej” czy Biden śledzi tę sprawę osobiście, doradca Sekretarza Stanu odparł: – Nie będą wchodził w szczegóły. Ale zwrócę uwagę, że czołowe amerykańskie media śledzą tą sprawę. A dzieje się tak z powodu wagi, jaką mają dla nas relacje polsko-amerykańskie.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura