Warmińsko-mazurskie: Zatrzymano kierowcę z prawie 4 promilami. Policję zawiadomił jego syn

Prawie 4 promile alkoholu w organizmie miał kierowca, którego zatrzymano do kontroli trzeźwości w gminie Orzysz - podała w czwartek warmińsko-mazurska policja. Funkcjonariuszy wezwał syn kierowcy.
 Warmińsko-mazurskie: Zatrzymano kierowcę z prawie 4 promilami. Policję zawiadomił jego syn
/ fot. Lukas Plewnia / CC BY-SA 2.0

O nietrzeźwym kierowcy osobowego audi zawiadomił policję telefonicznie pełnoletni syn mieszkańca gminy Orzysz. Poinformował on, że jego pijany ojciec wsiadł do samochodu i pojechał do znajomego. Jak relacjonował, chciał zabrać mu kluczyki, ale się nie udało.

Według funkcjonariuszy, którzy pojechali na tę interwencję, kierujący audi 49-latek ledwo trzymał się na nogach. Miał bełkotliwą mowę i problem z utrzymaniem równowagi. Badanie trzeźwości wykazało blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

– Zgłaszający w rozmowie z funkcjonariuszami dodał, że ojciec od dłuższego czasu nadużywa alkoholu i stwarza w ten sposób problemy. Informując policję, syn chciał najwyraźniej uniknąć tragedii na drodze, której sprawcą mógł być jego pijany ojciec – przekazała policja.

Kierujący audi będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na okres 15 lat.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe