Papież wysłał pieniądze ofiarom tragedii na Haiti, w Wietnamie i Bangladeszu

Papież Franciszek, za pośrednictwem Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, przekazał środki finansowe na rzecz ofiar tragedii w Haiti, a także dla potrzebujących w Wietnamie i Bangladeszu.
Papież Franciszek Papież wysłał pieniądze ofiarom tragedii na Haiti,  w Wietnamie i Bangladeszu
Papież Franciszek / EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA. HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES

Watykańska Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka poinformowała dziś o przekazaniu przez Papieża środków na cele pomocowe. Blisko 250 tyś. dolarów trafi do Haiti, kraj ten boryka się m.in. z tragicznymi skutkami niedawnego trzęsienia ziemi.

Więcej o tej sprawie pisaliśmy: 

Haiti: Pół miliona dzieci błąka się po ulicach, przeżyły śmierć rodziców i utratę domu

Z dotychczasowych szacunków wynika, że żywioł pochłonął 2,2 tys. ofiar śmiertelnych, 12 tys. osób jest rannych, a 600 tys. potrzebuje pomocy Miejscowy biskup Pierre André Dumas poinformował niedawno, że zniszczeniu uległo ok. 70 proc. domów i 50 proc. kościołów w jego diecezji Anse-à-Veau-Miragoâne.

Poza pomocą watykańską organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie poinformowała także o przekazaniu na rzecz Haiti kwoty pół miliona euro.

Pieniądze od Papieża mają być rozdysponowane między diecezje na Haiti, które najbardziej ucierpiały w wyniku kataklizmu.

Dykasteria poinformowała także o przekazaniu przez papieża Franciszka ok. 60 tyś. euro dla potrzebujących w Bangladeszu, który ucierpiał niedawno w wyniku cyklonu oraz 100. tyś. euro dla ofiar covida w Wietnamie.

Środki te mają - według dykasterii - być „bezpośrednim wyrazem poczucia duchowej bliskości i ojcowskiej wsparcia” papieża Franciszka dla osób dotkniętych nieszczęściem żywiołów i pandemii.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe