[VIDEO] "Wyobraźmy sobie państwo...". Brudziński bezlitośnie punktuje opozycje w PE

- Wyobraźmy sobie państwo, w którym sędzia przybijający piątkę z premierem na stadionie jest gotów na telefon zmieniać termin rozprawy. Wiecie jakie to państwo? To państwo PO. Tej Platformy, która jest waszym sojusznikiem - mówił europoseł Joachim Brudziński w PE.
 [VIDEO]
/ screen twitter / Edyta Kazikowska

- Wyobraźmy sobie szanowni państwo, że mamy w UE państwo, w którym premier wysyła służby specjalne do redakcji tygodnika, by zatrzymać materiały, bo te materiały są krytyczne wobec jego rządu. Wyobraźmy sobie państwo, że politycy zmuszają policję w tym państwie, aby zatrzymywała kibiców za to, że wieszają prześmiewcze banery na stadionach wymierzone w tego premiera. Wyobraźmy sobie państwo, w którym odmawia się prawa dla marginalnej stacji telewizyjnej katolickiej, mając wszystkie pozostałe media w swoich rękach. Wyobraźmy sobie państwo, w którym sędzia przybijający piątkę z premierem na stadionie jest gotów na telefon zmieniać termin rozprawy. Wiecie jakie to państwo? To państwo PO. Tej Platformy, która jest waszym sojusznikiem.

- mówił europoseł Joachim Brudziński w PE.

- Obecni tutaj na sali politycy mówili, kiedy zostali odsunięci w sposób demokratyczny od władzy, że załatwimy ten rząd ulicą i zagranicą. I to, co robią, to dokładnie ich scenariusz. Jeden z obecnych europosłów mówił: dorżniemy watahę. O, tyle, figa z makiem. Polacy was odsunęli, Polacy popierają PiS. Polska jest demokratyczna, a te dyrdymały o rzekomym łamaniu praworządności to kolejna odsłona telenoweli.

- zaznaczył europoseł PiS.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe