REKLAMA

Europejski Trybunał Praw Człowieka nakazał Polsce... dopuszczenie prawników do migrantów. "Absurd goni absurd"

Prawnicy są w drodze do #UsnarzGórny. Trybunał w Strasburgu wczoraj - w ramach kolejnego zabezpieczenia - nakazał Polsce dopuszczenie prawników do koczujących na granicy migrantów. Decyzja jest natychmiast wykonalna - informuje dziennikarka TOK FM Anna Gmiterek-Zabłocka. Sprawa budzi spore emocje w sieci, choć jak wskazuje korespondentka TVP w Brukseli Dominika Cosić - jego moc decyzyjno-sprawcza jest dużo mniejsza niż w przypadku Trybunału Sprawiedliwości UE.
 Europejski Trybunał Praw Człowieka nakazał Polsce... dopuszczenie prawników do migrantów.
/ słup graniczny / Wikipedia domena publiczna

!!! Prawnicy są w drodze do #UsnarzGórny. Trybunał w Strasburgu wczoraj - w ramach kolejnego zabezpieczenia - nakazał Polsce dopuszczenie prawników do koczujących na granicy migrantów. Decyzja jest natychmiast wykonalna

- informuje dziennikarka Anna Gmiterek-Zabłocka. Komunikat w tej sprawie pojawił się także na profilu Europejskiego Trybunału Praw Człowieka na Twitterze.

Jak wskazuje korespondentka TVP w Brukseli Dominika Cosić - moc decyzyjno-sprawcza ETPCz jest "delikatnie mówiąc dużo mniejsza" niż ma to miejsce w przypadku Trybunału Sprawiedliwości UE.

 

Trybunał w Strasburgu czyli Europejski Trybunał Praw Człowieka to nie TS UE i jego moc decyzyjno-sprawcza jest, delikatnie mówiąc, mniejsza. Zatem nie nadawałabym tej informacji rangi #BreakingNews

- napisała dziennikarka. Mimo to sprawa budzi spore emocje w sieci. Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura