[Iść czy nie iść - recenzje] Do wyboru, do koloru! Jest co oglądać! Matrix Zmartwychwstania, Spider-Man: bez drogi do domu, West Side Story, King Richard: zwycięska rodzina, Dom Gucci

W natłoku świątecznych obowiązków i tuż po nich warto wybrać się do kina. Repertuar jest bogaty i każdy znajdzie coś dla siebie!
Kino [Iść czy nie iść - recenzje] Do wyboru, do koloru! Jest co oglądać! Matrix Zmartwychwstania, Spider-Man: bez drogi do domu,  West Side Story, King Richard: zwycięska rodzina, Dom Gucci
Kino / Wikimedia Commons/Attribution-ShareAlike 4.0 International (CC BY-SA 4.0)

MATRIX ZMARTWYCHWSTANIA DYSTRYBUTOR WARNER BROS.

Po wielu latach historia zatacza koło i przed Świętami możemy zobaczyć najnowszą część Matrixa. Fani sagi powinni być zadowoleni. Krytycy będą się zastanawiać po co burzyć dobre wspomnienia dotyczące filmów, które miały olbrzymi wpływ na popkulturę. A co ja o tym sądzę? Efektowne kino akcji z sentymentalnymi nutami. Każdą produkcję nawet kontynuację traktuję jako oddzielny byt! Dobrze się bawiłem, odświeżyłem sobie poprzednie części w trakcie seansu. W sumie jakby zdjąć matrixową otoczkę z filmu, to na pierwszy rzut oka można byłoby pomyśleć, że jest to produkcja Marvela! Czuję, że powstanie kolejna część. Ku pokrzepieniu serc czy mamony?

 

 

Film w kinach od 22 grudnia!

SPIDER-MAN: BEZ DROGI DO DOMU DYSTRYBUTOR: UIP

Najlepszy wynik otwarcia w polskich kinach ponad 450 tysięcy widzów, w tych dziwnych czasach takie liczby robią furorę. A czy produkcja dostosowuje się do rezultatu? Idealne skrojone kino rozrywkowe dla młodych i tych troszeczkę starszych, którzy pamiętają poprzedni części Człowieka Pająka. Jest akcja, są elementy humorystyczne, są momenty wzruszenia. Pomimo tego, iż film nie należy do najkrótszych, nie spoglądałem na zegarek. Czekam na kolejne części i na zderzenie się z jednym z moich ulubionych bohaterów Marvela. Polecam!

 

Film w kinach od 17 grudnia.

WEST SIDE STORY DYSTRYBUTOR: DISNEY

Adaptacja wielkiego brodwayowskiego musicalu z 1957 roku o tym samym tytule ukazała się pierwszy raz na ekranach kin w 1961 roku. Steven Spielberg zrobił to jeszcze raz i czy mu się udało? Zdecydowanie! Nie jestem wielkim fanem musicali, ale ten mnie zachwycił. Przede wszystkim doskonałymi partiami wokalnymi i sprawnie poprowadzoną akcją. Przeczuwam kilka nominacji do Oscara! Jeżeli chcecie przełamać strach przed musicalami, pójdźcie do kina, a nie pożałujecie.

Film w kinach od 10 grudnia.

 

 

KING RICHARD: ZWYCIĘSKA RODZINA DYSTRYBUTOR: WARNER BROS.

Każdy z nas chce osiągnąć sukces i w głowie ma plan, który małymi krokami przybliża nas do upragnionego celu. Tak też pomyślał Richard Williams, ojciec Venus i Sereny wybitnych tenisistek. Film opowiada o trudnych początkach wspinania się na sportowy szczyt. Kiedy wydaje się, że coś jest niemożliwe, warto mieć dobrze opracowaną strategię, której poszczególne elementy będzie się realizować skrupulatnie i szczegółowo. A w końcu osiągniemy to, co sobie zakładaliśmy na początku. A czy Richard to osiągnął? Oscarowa rola Willa Smitha który wciela się w rolę utytułowanych sportsmenek! Polecam!

Film w kinach od 3 grudnia. 

 

 

 

DOM GUCCI DYSTRYBUTOR: FORUM FILM

Najjaśniejszy punkt filmu – Lady Gaga. To ona skradła dzieło i nie opuszcza go ani na krok. Produkcję warto zobaczyć przede wszystkim na doskonałą obsadę aktorską. Cieszę się, że tak pogmatwaną rodzinną historię Ridley Scott przeniósł na duży ekran i stworzył doskonałą rozrywkę. Niekoniecznie trzeba się interesować modą i wiedzieć coś o marce Gucci, żeby pójść do kina i stać się naocznym świadkiem pokręconych perypetii włoskiej rodziny. Warto sprawdzić!

 

Film w kinach od 26 listopada.

 Bartosz Boruciak


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe