PiS chce, by stacje radiowe grały więcej polskiej muzyki. Jest projekt ustawy

– Proponujemy, by stacje radiowe w godz. 5:00–24:00 grały 80 proc. polskiej muzyki. (…) Mam podpisy posłów, głównie posłów PiS, ale inni parlamentarzyści też się z tym zgadzają – poinformował dziś w Sejmie poseł PiS Marek Suski.
Marek Suski PiS chce, by stacje radiowe grały więcej polskiej muzyki. Jest projekt ustawy
Marek Suski / fot. PAP/Mateusz Marek

– Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom, marzeniom niektórych. To ustawa, która zmienia ilość polskiej muzyki. Jest to ustawa, która zmienia ilość polskiej muzyki w polskich mediach. Do dziś było 30 proc. Ustawa przewiduje 50 proc. miesięcznego czasu nadawania w programie utworów muzyczno-słownych i proponujemy co najmniej 80 proc. w godzinach 5:00–24:00 – przekazał dziś w Sejmie polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Jak dodał, istnieje jeszcze „bonus dla debiutantów”. – Czas antenowy zespołów czy utworów muzycznych, które byłyby zespołami debiutanckimi bądź utworami debiutanckim, będą liczone jako 300 proc. czasu antenowego. Myślę, że to będzie też pomocą i zachętą, żeby nowe utwory i nowi wykonawcy mogli wchodzić na rynek – stwierdził Suski.

„Nikt nikomu się nie kłaniał”

Wiceszef sejmowej komisji kultury przekazał, że pod projektem podpisali się głównie posłowie PiS, choć nie tylko. – Inni parlamentarzyści też się zgadzają z tym projektem – zaznaczył.

Suski został także zapytany, czy zaproponowany przez niego projekt ustawy jest ukłonem w stronę Pawła Kukiza. – Rozmawiałem o tym projekcie z Pawłem Kukizem. Powiedział, że jest za tym i popiera ten pomysł – odparł i dodał, że „nikt nikomu się nie kłaniał”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe