Biedronka podwyższyła ceny żywności na tydzień przed obniżką VAT?

Sieć sklepów Biedronka miała podwyższyć ceny dużej liczby produktów żywnościowych. Na tydzień przed obniżką VAT na żywność i zaraz przed rozpoczęciem monitoringu UOKiK.
Biedronka Biedronka podwyższyła ceny żywności na tydzień przed obniżką VAT?
Biedronka / Flickr/WrS.tm.pl

O sprawie pierwszy poinformował ekonomista Rafał Mundry, śledzący m.in. politykę gospodarczą. Do sprawdzenia cen w sieci Biedronka wykorzystał aplikację Glovo, dzięki której można zaplanować zakupy kilka dni do przodu.

Jak twierdzi ekonomista, z niedzieli na poniedziałek wzrosnąć miały ceny 30 produktów m.in. twarogu (z 11,99 do 12,99 zł), musli (z 7,99 do 8,99 zł), makaronu (z 2,99 do 3,49 zł) czy fileta z piersi kurczaka (z 8,95 do 9,50 zł).

 

 

Niższy VAT od 1 lutego

Już 1 lutego w życie wchodzi obniżka VAT na produkty żywnościowe z 5 do 0 proc. Jednocześnie, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zapowiedział, że będzie monitorować działania sprzedawców detalicznych.

Jak zauważa portal wiadomoscihandlowe.pl, działania sieci Biedronka, która miała obniżyć ceny przed rozpoczęciem monitoringu UOKiK, mogą być próbą uniknięcia pełnego uwzględnienia obniżenia podatków w cenach żywności, w celu zwiększenia swojej marży.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe