Kolejne państwo przyśle swoich żołnierzy do Polski

Po deklaracji Stanów Zjednoczonych o przysłaniu Polsce wsparcia z elitarnej 82. Dywizji Powietrznodesantowej, kolejny ważny gracz na arenie międzynarodowej zapewnił o dyslokowaniu żołnierzy na terenie Polski.
Brytyjski żołnierz Kolejne państwo przyśle swoich żołnierzy do Polski
Brytyjski żołnierz / Flickr/Defence ImageryFollow

Po spotkaniu między szefem MON RP Mariusze Błaszczakiem a sekretarzem obrony Wielkiej Brytanii Benem Wallace pojawił się komunikat: Wielka Brytania przyśle Polsce wsparcie w postaci dodatkowych 350 żołnierzy w ramach dwustronnej współpracy.

"Gdy ostatnio Białoruś cynicznie wykorzystywała ludzi, by destabilizować sytuację u swoich sąsiadów, używała nielegalnej imigracji i zmuszała ludzi do przekraczania granicy, Wielka Brytania stanęła ramię w ramię z Polską i wysłała 100 saperów by wesprzeć Polskę w przeciwdziałaniu wykorzystywaniu migrantów jako narzędzia" – przypomniał Wallace po spotkaniu z Błaszczakiem.

"Wielka Brytania i Polska stoją ramię w ramię"

"W tym duchu solidarności i do tych stu saperów wyślemy dodatkowo 350 brytyjskich żołnierzy" – zadeklarował sekretarz obrony Wielkiej Brytanii.

Zobacz też: Elitarna jednostka amerykańskich spadochroniarzy wyruszyła do Polski. „Filar sił szybkiego reagowania armii USA”

Dyslokacja ma się odbyć w ramach współpracy dwustronnej, "by pokazać, że potrafimy razem pracować i wysłać mocny sygnał, że Wielka Brytania i Polska stoją ramię w ramię".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe