Kto powinien odpowiedzieć za Polski Ład? Polacy odpowiedzieli [Sondaż]

Z powodu błędów w Polskim Ładzie do dymisji podał się minister finansów Tadeusz Kościński. Polacy wskazują jednak innych kandydatów do ustąpienia ze stanowiska.
Mateusz Morawiecki Kto powinien odpowiedzieć za Polski Ład? Polacy odpowiedzieli [Sondaż]
Mateusz Morawiecki / Flickr/Kancelaria Premiera

W poniedziałek, 7 lutego, kierownictwo PiS zaakceptowało dymisję ministra finansów Tadeusza Kościńskiego. Minister przyjął na siebie odpowiedzialność za błędy w Polskim Ładzie. Na razie nie jest znane nazwisko następcy.

Czytaj więcej: Kto będzie nowym ministrem finansów? „Myślimy o kimś spoza rządu”

W związku z dymisją i dyskusją o problemach z Polski Ładem pracownia United Surveys na zlecenie „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM przeprowadziła sondaż, pytając w nim Polaków, kto powinien odpowiedzieć za błędy w reformie.

Złe wieści dla premiera

Najwięcej Polaków oceniło, że za błędy Polskiego Ładu powinni odpowiedzieć urzędnicy Ministerstwa Finansów. Takiej odpowiedzi udzieliło 37,5 proc. badanych. Niewiele mniej, bo 36,1 proc. badanych uważa, że konsekwencje powinien ponieść sam premier Morawiecki.

Co ciekawe, wyciągnięcia odpowiedzialności wobec kierującego resortem finansów w czasie wdrażania reformy Tadeusza Kościńskiego domaga się tylko 7,7 proc. badanych. Badacze wskazują, że tak mała liczba Polaków domagających się odpowiedzialności ze strony ministra może wynikać ze słabej jego rozpoznawalności.

Niewielka grupa badanych, bo 8,10 proc., uważa, że nikt nie musi brać odpowiedzialności za Polski Ład. Co dziesiąty ankietowany nie umiał wskazać odpowiedzialnego za reformę.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe