Czy rząd skutecznie walczy ze wzrostem cen? Polacy podzieleni [Sondaż]

Rząd stara się walczyć ze skutkami inflacji za pomocą kolejnych obniżek podatków. Jak jednak wynika z badań opinii publicznej, Polacy są w ocenie tych działań podzieleni.
Zakupy Czy rząd skutecznie walczy ze wzrostem cen? Polacy podzieleni [Sondaż]
Zakupy / Pixabay

O ocenę polityki antyinflacyjnej zapytała Polaków pracownia IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej”. 

Czy czasowe obniżenie przez rząd podatku VAT na żywność, paliwa czy gaz to skuteczna czy też nieskuteczna metoda walki ze wzrostem cen?

– zapytano ankietowanych.

W ocenie polityki rządu względem rosnących cen Polacy podzieleni są niemal po połowie. 49 proc. badanych uważa, że polityka rządu nie zadziała, a 47 proc. jest przeciwnego zdania.

Podział według elektoratów

Jak wskazują badacze, podział względem oceny antyinflacyjnej polityki rządu jest powiązany z podziałem politycznym. Dla przykładu, 98 proc. zwolenników rządu wierzy w jego politykę. Wśród zwolenników opozycji dominuje pesymizm. 75 proc. z nich nie wierzy w skuteczność działań antyinflacyjnych.

Ciekawie wyglądają też wyniki badań, biorąc pod uwagę widzów poszczególnych programów informacyjnych. W politykę rządu nie wierzy 61 proc. widzów „Faktów” TVN, 45 proc. widzów „Wydarzeń” Polsatu i 25 proc. widzów „Wiadomości” TVP.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe