Posłanka PO została zapytana o 500 plus. Internauci przypomnieli jej słowa sprzed pięciu lat [WIDEO]

– Na konto w takim razie wpływa do Was te 1500 złotych w ramach programu 500 plus. Czy to jest duża pomoc ze strony państwa, dla takiej rodziny jak wasza? – zapytała małżeństwo posłów PO prowadząca program na antenie Radia ZET.
 Posłanka PO została zapytana o 500 plus. Internauci przypomnieli jej słowa sprzed pięciu lat [WIDEO]
/ fot. Twitter / Radio Zet

 

W poniedziałkowym programie na antenie Radia ZET Beata Lubecka rozmawiała z poselskim małżeństwem z Platformy Obywatelskiej – Kingą Gajewską oraz Arkadiuszem Myrchą. Posłowie PO wzięli ślub w 2018 roku, a para doczekała się już trójki dzieci. Prowadząca program postanowiła zapytać się małżeństwa o program 500 plus.

Na konto w takim razie wpływa do Was te 1500 złotych w ramach programu 500 plus. Czy to jest duża pomoc ze strony państwa, dla takiej rodziny jak wasza? Choć wasze poselskie pensje są powyżej średniej krajowej – zapytała Lubecka.

Na pewno każdy pieniądz jest pomocą dla rodziny, nam starcza na pieluchy, mleczka… Każdy, jakikolwiek zastrzyk pieniędzy jest pomocą – odparła posłanka Platformy Obywatelskiej.

Internauci szybko przypomnieli słowa Gajewskiej z 2017 roku, kiedy to opozycja apelowała o liczne przybycie na Marsz Wolności, aby demonstrować swoje „przywiązanie do wartości europejskich”.

– 6 maja widzimy się na Placu Bankowym na Marszu Wolności. Nie możemy oddać swojej wolności za 500 złotych, także do zobaczenia – mówiła wówczas posłanka.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe