Marianna Schreiber zasili… Nowoczesną? Petru: „Nie znam tej pani, ale uważam, że jestem za” [WIDEO]

Marianna Schreiber poinformowała w mediach społecznościowych, że zamierza rozpocząć swoją karierę w polityce. „Chciałabym mieć wpływ na realizację działań na rzecz praw kobiet i nie tylko. Wiem, że jak nazywają mnie media: jako «celebrytka» nie dotrę ze swoim przekazem i chęcią zmian w Polsce, tam gdzie zapadają konkretne decyzje [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – napisała na Instagramie. Wiele wskazuje na to, że celebrytka stara się o przyłączenie do Nowoczesnej, o czym rozmawiała z jej byłym przewodniczącym Ryszardem Petru.
Marianna Schreiber Marianna Schreiber zasili… Nowoczesną? Petru: „Nie znam tej pani, ale uważam, że jestem za” [WIDEO]
Marianna Schreiber / screen video Twitter

„Dzisiaj z założycielem partii @nowoczesna.oficjalnie Panem @ryszardpetru rozmawialiśmy o sytuacji gospodarczej w Polsce, o szansach na zmianę sił politycznych oraz o moim potencjalnym wejściu w szeregi Nowoczesnej. Już niebawem konkretne informacje z tym związane ????” – rozpoczęła swój wpis Marianna Schreiber. Dalej tłumaczy, czemu postanowiła „wejść w politykę”. 

Chciałabym potwierdzić, że to, co mówię - czynię. Chciałabym mieć wpływ na realizację działań na rzecz praw kobiet i nie tylko. Wiem, że jak nazywają mnie media: jako «celebrytka» nie dotrę ze swoim przekazem i chęcią zmian w Polsce, tam gdzie zapadają konkretne decyzje. Jestem osobą, która niewątpliwie wzbudza wiele negatywnych ale i pozytywnych emocji. Chciałabym poświecić całą siebie dla tej służby. Tak to postrzegam - dla mnie bycie już członkiem partii, działaczem to bycie dla ludzi. Proszę, bądźcie ze mną❤️Wspierajcie mnie???? [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – napisała. 

 

 


Ryszard Petru: „Uważam, że jestem za”

Plany celebrytki skomentował podczas rozmowy z samą zainteresowaną były przewodniczący i założyciel Nowoczesnej, a dziś jej szeregowy członek Ryszard Petru.

Ja jestem pozytywnie do tego nastawiony, natomiast nie ja podejmuję decyzje. Jestem szeregowym członkiem; założyłem tę partię, ale w tym momencie są ciała statutowe. Ważne, aby w danej partii mieć podobne poglądy. Wolnościowo-gospodarcze i wolnościowo-światopoglądowe. Nie znam tak dokładnie pani, natomiast uważam, że jak najbardziej jestem za. Natomiast to nie ja decyduję – powiedział Ryszard Petru.

 


 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe