Rada Bezpieczeństwa Ukrainy zaleca wprowadzenie stanu nadzwyczajnego. Godzina policyjna na Ukrainie?

Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy rekomenduje parlamentowi zaprowadzenie stanu nadzwyczajnego w całym kraju – poinformował w środę jej sekretarz Ołeksij Daniłow.
Ukraińscy żołnierze Rada Bezpieczeństwa Ukrainy zaleca wprowadzenie stanu nadzwyczajnego. Godzina policyjna na Ukrainie?
Ukraińscy żołnierze / Flickr/ Ministry of Defense of Ukraine/ CC BY-SA 2.0

Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy zarekomendowała parlamentowi Ukrainy zaprowadzenie stanu nadzwyczajnego w całym państwie - poinformował w środę sekretarz rady Ołeksij Daniłow.

RBNiO rekomenduje Radzie Najwyższej wprowadzenie nadzwyczajnego stanu na całym terytorium kraju, wraz z obwodami ługańskim i donieckim (których znaczne obszary w tej chwili znajdują się pod kontrolą prorosyjskich separatystów - red.)

– oznajmił Daniłow na briefingu po posiedzeniu rady bezpieczeństwa.

Twierdził, że wprowadzenie stanu nadzwyczajnego nie wpłynie "kardynalnie" na codzienne życie obywateli Ukrainy.

Godzina policyjna na Ukrainie?

Ponadto władze lokalne mają mieć możliwość podejmowania decyzji o zaprowadzeniu godziny policyjnej na swoim terenie.

Stan wojenny w kraju będzie wprowadzony tylko, jeśli będzie taka konieczność

– dodał Daniłow. (PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe