„Nie ma dla nas bardziej bezpiecznego miejsca do rozegrania meczu niż Moskwa”. Zaskakujący wpis Zbigniewa Bońka

W opinii publicznej rozgorzała dyskusja, czy wobec agresywnej postawy Rosji względem Ukrainy piłkarska reprezentacja Polski powinna jechać na mecz baraży mistrzostw świata z Rosją, zaplanowany na 24 marca 2022 roku w Moskwie. Zaskakujący komentarz ws. opublikował na Twitterze były prezes PZPN Zbigniew Boniek.
Zbigniew Boniek „Nie ma dla nas bardziej bezpiecznego miejsca do rozegrania meczu niż Moskwa”. Zaskakujący wpis Zbigniewa Bońka
Zbigniew Boniek / fot. Roger Gor - Wikipedia CC BY-SA 3.0

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział we wtorek, że jego kraj uznał niepodległość tzw. republik ludowych w Donbasie w tych granicach, do których one pretendują – a więc obejmujących całe obwody doniecki i ługański na wschodzie Ukrainy. Wysłał również w te rejony rosyjskie wojska. Władze Ukrainy i państwa Zachodu jednomyślnie potępiły tę decyzję, uznając ją za naruszenie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Fala reakcji na powyższe działania nastąpiła również w sporcie. Polski Związek Piłki Nożnej zwrócił się w oficjalnym komunikacie do FIFA. Jak podkreślono w odezwie, chodzi o „pilne wyjaśnienie kwestii związanych z organizacją meczu baraży mistrzostw świata Rosja – Polska, zaplanowanego na 24 marca 2022 roku w Moskwie”.

„Decyzje o charakterze politycznym, np. w zakresie nałożenia ewentualnych sankcji na Federację Rosyjską, pozostają natomiast w gestii władz państwowych i organów międzynarodowych. Zdając sobie jednak sprawę z potencjalnych zagrożeń związanych z obecną sytuacją, oczekujemy na stanowisko władz światowej federacji” – napisano.

Czytaj więcej: „Szukają szans na złamanie zasad”. Rosjanie wściekli po ruchu PZPN

Zbigniew Boniek zabiera głos

Zaskakujący komentarz w tej sprawie opublikował na Twitterze były prezes PZPN Zbigniew Boniek.

„Na temat sankcji, politycznych rozwiązań się nie wypowiadam. Natomiast jedno jest pewne – nie ma dla naszej piłki bardziej bezpiecznego miejsca do rozegrania meczu niż Moskwa. Skoncentrujmy się na aspekcie sportowym, bo tylko na to mamy wpływ…” – napisał w mediach społecznościowych były szef PZPN. 

Przypomnijmy: mecz może odbyć się w innym miejscu, o ile FIFA i UEFA uznają, że w Moskwie nie jest bezpiecznie. Wówczas mecz odbyłby się na neutralnym terenie. 

 


 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe