Ukraina: Groźba katastrofy humanitarnej na wschodzie kraju. 40 tys. osób bez jedzenia i prądu

Prawie 40 tys. osób pozostaje bez prądu i jedzenia na wschodzie Ukrainy na skutek rosyjskiej agresji, a strona rosyjska nie pozwala na ewakuację – oświadczył we wtorek minister spraw wewnętrznych Ukrainy Denys Monastyrski.
Zniszczone rosyjskie maszyny w wyniku niedawnych walk pod Kijowem Ukraina: Groźba katastrofy humanitarnej na wschodzie kraju. 40 tys. osób bez jedzenia i prądu
Zniszczone rosyjskie maszyny w wyniku niedawnych walk pod Kijowem / PAP/EPA/ALISA YAKUBOVYCH

Monastyrski określił sytuację humanitarną na wschodzie kraju jako trudną. Szczególnie niecierpiąca zwłoki jest ewakuacja ludzi z miejscowości (w obwodzie donieckim) Wołonowacha, Sartana i Tałakiwka, gdzie trwają intensywne działania bojowe. Ale strona rosyjska nie udzieliła odpowiedzi na temat ewakuacji ludności” – oznajmił minister, którego słowa przytoczyło MSW na Telegramie.

Według niego krytyczna sytuacja panuje w mieści Bucza w obwodzie kijowskim. „Rząd już utworzył centrum koordynacyjne zapewniające produkty, wodę, leki i opał” – powiedział.

Tymczasem szef władz obwodu donieckiego Pawło Kyryłenko powiadomił, że z Wołnowachy, która jest ostrzeliwana już piąty dzień, udało się ewakuować 346 osób. Dodał, że zaczął publikować listę ewakuowanych, by mogli ich odnaleźć krewni. (PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe