„Jak im potrzebna ta wojenka, żeby zmniejszyć niepopularność PiS i Dudy”. Polska opozycja? Nie. Łukaszenka [WIDEO]

Kanał „Pul Pervogo” kilka dni temu opublikował fragment przemówienia białoruskiego dyktatora, który twierdzi, że agresja rosyjska na Ukrainę jest… „na rękę Polsce”.
 „Jak im potrzebna ta wojenka, żeby zmniejszyć niepopularność PiS i Dudy”. Polska opozycja? Nie. Łukaszenka [WIDEO]
/ fot. Telegram / pul_1

Białoruski kanał „Pul Pervogo” działający na aplikacji Telegram udostępnia posiedzenia Aleksandra Łukaszenki z białoruskimi wojskowymi. „Pul Pervogo” kilka dni temu opublikował fragment przemówienia białoruskiego dyktatora, który twierdzi, że agresja rosyjska na Ukrainę jest… „na rękę Polsce”.

– Naszym zadaniem jest obecnie zabezpieczenie granicy z NATO. Polska i Litwa. Takie zadanie zostało zlecone, żebyście wiedzieli wszystko. Żebyśmy nie przegapili żadnego czołgu, żadnego żołnierza – mówił Łukaszenka, a po chwili uderzył w polskich rządzących.

Och, jak im tam teraz jest potrzebna taka wojenka, żeby pokazać obywatelom, że wszystkie te problemy… No powiem tak, im jest potrzebna wojenka, żeby zmniejszyć niepopularność PiS-u, czy jak się tam nazywa ta partia w Polsce i tego oszalałego „Dudu” – stwierdził.

Nagranie zostało opublikowane w aplikacji Telegram 24 lutego po godz. 11:00.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe