Rosyjski biznesmen zaoferował milion dolarów nagrody za „głowę” Putina

„Obiecuję zapłacić 1 000 000 dolarów oficerowi/oficerom, który/którzy, wypełniając swój konstytucyjny obowiązek, aresztuje/aresztują Putina jako zbrodniarza wojennego w świetle rosyjskiego i międzynarodowego prawa” – pisze rosyjski biznesmen Alex Konanykhin.
Władimir Putin Rosyjski biznesmen zaoferował milion dolarów nagrody za „głowę” Putina
Władimir Putin / fot. YouTube / Ruptly

 

Alex Konanykhin to dyrektor generalny TransparentBusiness, który uciekł z Rosji w latach 90. Był wówczas jednym z najbogatszych Rosjan. Jak twierdzi „The Jerusalem Post” w 1992 roku jego firmy były warte około 300 mln dolarów. „Był nawet członkiem pierwszej delegacji do Waszyngtonu ówczesnego prezydenta Rosji Borysa Jelcyna” – dodano.

Kilka lat później został oskarżony przez rosyjskie władze o zdefraudowanie 8 mln dolarów z Rosyjskiego Banku Giełdowego w Moskwie. Konanykhin ostatecznie uciekł do Stanów Zjednoczonych, gdzie jest głośnym krytykiem Władimira Putina.

Milion dolarów za aresztowanie prezydenta Rosji

Rosyjski biznesmen opublikował w tym tygodniu za pośrednictwem serwisu LinkedIn wpis, w którym zaoferował rosyjskim służbom nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów za aresztowanie prezydenta Rosji Władimira Putina.

Obiecuję zapłacić 1 000 000 dolarów oficerowi/oficerom, który/którzy, wypełniając swój konstytucyjny obowiązek, aresztuje/aresztują Putina jako zbrodniarza wojennego w świetle rosyjskiego i międzynarodowego prawa” – napisał Konanykhin.

Putin nie jest prezydentem Rosji, ponieważ doszedł do władzy w wyniku specjalnej operacji wysadzania budynków mieszkalnych w Rosji, a następnie naruszył Konstytucję, likwidując wolne wybory i mordując swoich przeciwników” – dodał.

Jako etniczny Rosjanin i obywatel rosyjski uważam za swój moralny obowiązek wspieranie denazyfikacji Rosji. Będę nadal pomagał Ukrainie w jej heroicznych wysiłkach, by oprzeć się naporowi putinowskiej hordy” – zaznaczył biznesmen.

Wpisowi towarzyszył obrazek ze zdjęciem Putina i napisem: „Poszukiwany: żywy lub martwy. Władimir Putin za masowe morderstwa”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe