Warszawa: Policjantka zrywa symbole poparcia dla Ukrainy. Przechodnie: „Jak pani nie wstyd?” [WIDEO]

Media społecznościowe obiegło dziś nagranie, na którym widać, jak funkcjonariuszka policji ściąga niebiesko-żółte wstążki z ogrodzenia internatu rosyjskiej szkoły w Warszawie. Do całej sprawy odniosła się już stołeczna policja.
 Warszawa: Policjantka zrywa symbole poparcia dla Ukrainy. Przechodnie: „Jak pani nie wstyd?” [WIDEO]
/ fot. Facebook

„Warszawa, internat szkoły rosyjskiej na Rakowieckiej i policjantka zdejmująca symbole solidarności z Ukrainą… SZOK i NIEDOWIERZANIE. Jak to nazwać…????? Powiedzieć WSTYD I HAŃBA, to nic nie powiedzieć…” – napisała na Twitterze Małgorzata Grzelińska, która udostępniła wideo z Facebooka Hanny Zawiszy.

Nagranie zostało opublikowane 27 lutego. Widać na nim policjantkę, która ściąga niebiesko-żółte wstążki powieszone przez warszawiaków na ogrodzeniu internatu szkoły rosyjskiej w geście solidarności z narodem ukraińskim.

Na filmie widać, że przechodzący obok ludzie nagrywają całe zdarzenie i nie kryją oburzenia zachowaniem funkcjonariuszki policji. „Jak pani nie wstyd?” – pyta jedna z kobiet.

Policja reaguje

Do całej sprawy odniosła się w czwartek w mediach społecznościowych stołeczna policja.

Zachowanie funkcjonariuszki przy obiekcie administrowanym przez Ambasadę Rosji jest dla Komendanta Stołecznego Policji wielce niezrozumiałe i nieakceptowalne. Dlatego też polecił on wszcząć czynności wyjaśniające w tej sprawie” – przekazano na Twitterze.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe