Chersoń: Rosyjskie wojsko nie zgadza się na korytarze humanitarne. To złamanie ustaleń

Wojsko rosyjskie, które przebywa w obwodzie chersońskim, nie zgodziło się na utworzenie „zielonego korytarza” w celu dostarczenia pomocy humanitarnej do regionu – przekazał szef władz obwodu chersońskiego Hennadij Łahuta.
 Chersoń: Rosyjskie wojsko nie zgadza się na korytarze humanitarne. To złamanie ustaleń
/ fot. PAP/EPA/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE/HANDOUT HANDOUT Nagłówek

 

Jak przekazał za pośrednictwem Telegrama szef władz obwodu chersońskiego Hennadij Łahuta, wojsko rosyjskie, które przebywa w obwodzie chersońskim, nie zgodziło się na utworzenie „zielonego korytarza” w celu dostarczenia pomocy humanitarnej do regionu.

Jak dodał Łahuta, władze ukraińskie przygotowały 19 ciężarówek w celu przewiezienia do Chersonia i obwodu najpotrzebniejszych artykułów. Rosjanie odpowiedzieli, że „sami zapewnią pomoc humanitarną”.

Złamanie czwartkowych ustaleń

Przypomnijmy, że zachowanie Rosjan jest sprzeczne z ustaleniami, które osiągnięto podczas czwartkowych negocjacji między stroną ukraińską a rosyjską. Doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak po zakończeniu drugiej tury rozmów przyznał, że „strony osiągnęły porozumienie w sprawie wspólnego zapewnienia korytarzy humanitarnych w celu ewakuacji ludności cywilnej, a także dostaw leków i produktów żywnościowych”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe