Wicepremier Ukrainy: Rosja znów uniemożliwiła ewakuację humanitarnymi korytarzami

– Rosja uniemożliwiła w niedzielę utworzenie humanitarnego korytarza z oblężonego Mariupola, na południowym wschodzie Ukrainy – powiedziała ukraińska wicepremier Iryna Wereszczuk.
 Wicepremier Ukrainy: Rosja znów uniemożliwiła ewakuację humanitarnymi korytarzami
/ fot. PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

Działania Rosjan rozczarowują: znowu uniemożliwili otwarcie humanitarnego korytarza – podkreśliła na briefingu. Przekazała, że uzgodnienia w sprawie korytarza humanitarnego osiągnięto ostatniej nocy. Mieszkańcy, którzy chcieli się ewakuować, mieli zebrać się w godzinach 9-11.

Niestety około 9.20 zaczął się ostrzał Gradami. I korytarz humanitarny nie zadziałał – powiedziała Wereszczuk.

– Zorganizowaliśmy konwój humanitarny, który miał przyjechać z Zaporoża do Mariupola. Osiem ciężarówek z jedzeniem i lekami. 30 autobusów, które miały pomóc wywieźć kobiety, dzieci, ludzi starszych z Mariupola w drodze powrotnej. Do tego wszystkiego nie doszło. Rosjanie znowu cynicznie ostrzeliwali drogę, którą miał poruszać się nasz konwój humanitarny – przekazała wicepremier.

Zaznaczyła, że wśród osób, które miały być ewakuowane, jest wielu studentów m.in. z Turcji, Chin i Indii. Wereszczuk poinformowała, że przez rosyjskie ostrzały cierpi ok. 2 tys. zagranicznych studentów. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe