„Berlin na granicy możliwości. Tu dociera większość Ukraińców”. Internauci oburzeni tytułem Deutsche Welle

Według Deutsche Welle stolica Niemiec „jest już na granicy możliwości”, jeśli chodzi o przyjmowanie imigrantów. Internautów wzburzył jednak tytuł artykułu udostępnionego przez niemiecki serwis. „Berlin na granicy możliwości. Tu dociera większość Ukraińców” – napisano. Niedługo potem poprawiono go na „Berlin na granicy możliwości. Chodzi o przyjmowanie uchodźców”.
 „Berlin na granicy możliwości. Tu dociera większość Ukraińców”. Internauci oburzeni tytułem Deutsche Welle
/ fot. YouTube / Polskie Radio Łódź / Deutsche Welle - Twitter

Według raportu UNHCR w ciągu 10 dni od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę z kraju uciekło ponad 1,5 miliona uchodźców.

UNHCR spodziewa się, że liczba uchodźców jeszcze wzrośnie wraz z kontynuowaniem przez wojska rosyjskie ataków, zwłaszcza na Kijów - stolicę Ukrainy.

Polska jest krajem, do którego udaje się najwięcej ukraińskich uchodźców. Od 24 lutego, dnia rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę, do Polski dotarło 922.400 uchodźców – poinformowała w niedzielę polska Straż Graniczna. W sobotę z Ukrainy do Polski przybyła rekordowa liczba 129 tys. osób, głównie obywateli Ukrainy, ale przed wojną w tym kraju do Polski uciekali również obywatele Uzbekistanu, Białorusi, Indii, Nigerii Algierii, Maroka, Afganistanu, Pakistanu i USA.

Według Światowej Organizacji Zdrowia Ukrainę może opuścić łącznie 4 mln osób uciekających przed wojną.

„Tu dociera większość ukraińców”

Według Deutsche Welle Berlin „jest już na granicy możliwości”, jeśli chodzi o przyjmowanie imigrantów. „Przyjeżdżają do Niemiec autobusami, prywatnymi samochodami lub pociągami – uchodźcy wojenni z Ukrainy szukający ochrony w Niemczech” – czytamy.

Burmistrz Berlina Franziska Giffey w programie „Morgenmagazin” na antenie ZDF stwierdziła, że „na początku przyjmowaliśmy 45 osób, teraz codziennie przybywa ich ponad 10 tysięcy”.

Internautów wzburzył jednak przede wszystkim tytuł artykułu udostępnionego przez niemiecki serwis. „Berlin na granicy możliwości. Tu dociera większość Ukraińców” – napisano. Niedługo potem poprawiono go na „Berlin na granicy możliwości. Chodzi o przyjmowanie uchodźców”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe