Ogrom komentarzy po przemówieniu Zełenskiego. „Szkoda, że nie widziałem twarzy Tuska, gdy mówił o Smoleńsku”

Rozumiemy, dlaczego Polacy tak bardzo potrafią walczyć razem z innymi za wolność i za Europę. Wczoraj widzieliśmy, kto jest prawdziwym liderem i kto walczy o połączoną Europę i wspólne bezpieczeństwo, a kto próbował was powstrzymać – mówił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w polskim parlamencie. Poruszył także wątek katastrofy smoleńskiej.
 Ogrom komentarzy po przemówieniu Zełenskiego. „Szkoda, że nie widziałem twarzy Tuska, gdy mówił o Smoleńsku”
/ fot. PAP/Leszek Szymański

„Owacja na stojąco dla Prezydenta @ZelenskyyUa. «Jestem wdzięczny polskim braciom i siostrom. Ukraińska duma i polski honor wspierają się. Między naszymi narodami jest już pokój. Razem możemy wszystko. Odczuwam, że zbudowaliśmy niezwykłysojusz - wychodzi z naszych serc» [pisownia oryginalna – przyp. red.]”. – pisze minister Michał Dworczyk.

„Podczas Zgromadzenia Narodowego czuć było, że jesteśmy uczestnikami historycznych wydarzeń. Podniosła atmosfera. Dobre, obszerne przemówienie prezydenta @AndrzejDuda. Mocne, ujmujące przemówienie @ZelenskyyUa. Oby nasze narody uporządkowały historyczne zaszłości i żyły w zgodzie!” – pisze na Twitterze jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak.

Niektórzy z internautów zwrócili także uwagę na poruszoną przez prezydenta Ukrainy sprawę katastrofy smoleńskiej. – Pamiętamy, jak były badane okoliczności tej katastrofy. Wiemy, co to oznaczało dla was, i co oznaczało dla was milczenie tych, którzy wszystko dokładnie wiedzieli, ale cały czas oglądali się jeszcze na naszego sąsiada – mówił Zełenski.

„Zełenski mówi, że z tym Smoleńskiem to jeszcze wiele może się wydarzyć? Kochane lemingi, poczekajcie aż zaczną to mówić Amerykanie [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – pisze jeden z internautów.„Szkoda że nie widziałem twarzy Tuska gdy @ZelenskyyUa mówił o katastrofie nad Smoleńskiem i oddaniu śledztwa w ręce Putina i Szojgu. On ma jeszcze twarz? [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – pisze dziennikarz Adrian Stankowski.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe