Wołodymyr Zełenski: Mamy nową historię. Wiemy kto jest nam bratem, a kto myśli tylko o sobie

Wiemy, kto jest przyjacielem, kto bratem, kto partnerem w Europie i na świecie, a kto myśli tylko o sobie. Nie mamy do nikogo żadnych pretensji, po prostu otwarcie nazywamy rzeczy po imieniu – powiedział w sobotę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas konferencji prasowej. Relacje z Polską nazwał szczególnymi.
Wołodymyr Zełenski Wołodymyr Zełenski: Mamy nową historię. Wiemy kto jest nam bratem, a kto myśli tylko o sobie
Wołodymyr Zełenski / Wikipedia CC BY 4,0 Administracja Prezydenta Ukrainy

Zełenski wskazał, że kilka razy dziennie rozmawia telefonicznie z prezydentem Polski Andrzejem Dudą, kontaktują się także premierzy obu krajów, Denys Szmyhal i Mateusz Morawiecki.

„Zanim tu wszedłem, ostatnia moja rozmowa - mogę pokazać - była z Andrzejem Dudą. To nie jest przypadek. Nie będę mówić o szczegółach, one są związane z bezpieczeństwem” – dodał Zełenski.

„Wczoraj, występując przed polskim parlamentem, mówiłem, że nasze relacje stały się szczególne. Nigdy takich nie było. Może i były, ale teraz mamy już nową historię” – powiedział Zełenski.

Mówiąc o przyjmowanych w Polsce uchodźcach z Ukrainy, powiedział, że Polacy starają się stworzyć dla nich atmosferę „jak w domu”. „I oni tak się czują” – dodał.(PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe