Hiszpański dziennikarz: „Polska i Polacy zasługują na Pokojową Nagrodę Nobla. Co za wspaniały kraj”

Zdaniem hiszpańskiego dziennikarza Víctora Olivaresa Polska powinna otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla za pracę, jaka została wykonana dla uchodźców z Ukrainy. „Co za wspaniały kraj” – komentuje dziennikarz.
Uchodźcy z Ukrainy na peronach Dworca Głównego PKP w Przemyślu Hiszpański dziennikarz: „Polska i Polacy zasługują na Pokojową Nagrodę Nobla. Co za wspaniały kraj”
Uchodźcy z Ukrainy na peronach Dworca Głównego PKP w Przemyślu / PAP/Darek Delmanowicz

Víctor Olivares to dziennikarz pochodzący z Hiszpanii, który przybył do Polski, by relacjonować wojnę na Ukrainie. W ostatnim czasie redaktor nie ukrywa swojego zachwytu wobec pomocy, jaką Ukraińcy otrzymali od Polaków. Dziennikarz stwierdził, że Polska i Polacy powinni otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla i zdobyć uznanie społeczności międzynarodowej. 

„Polska i jej mieszkańcy zasługują na Pokojową Nagrodę Nobla i uznanie społeczności międzynarodowej. Praca, którą wykonują z uchodźcami z #Ukraina, jest po prostu niezwykła. Co za wspaniały kraj” – napisał Víctor Olivares.

 

 

Przypomnijmy, że sporą cegiełkę do pomocy uchodźcom z Ukrainy dokłada NSZZ „Solidarność”. Blisko 350 uchodźców przebywa w ośrodkach Solidarności w Spale i Jarnołtówku. W ogromnej większości to kobiety z dziećmi. To znacznie więcej niż nominalne przeznaczenie tych obiektów.

Czytaj więcej: Solidarność z Ukrainą: Pomogliśmy już ponad 500 uchodźcom. Ośrodki Solidarności są pełne!


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe