Niemcy poprosili Polskę o wstrzymanie pociągów ewakuujących uchodźców?!

Wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker był gościem TVN24.
Specjalny pociąg dla uchodźców Niemcy poprosili Polskę o wstrzymanie pociągów ewakuujących uchodźców?!
Specjalny pociąg dla uchodźców / EPA/CLEMENS BILAN Dostawca: PAP/EPA

- 1 mln uchodźców przyjechało do Europy przez dwa lata w czasach wielkiego kryzysu migracyjnego. Teraz do Polski w ciągu kilkunastu dni przybyło 1 740 000 osób z Ukrainy.

(...)

24 lutego o godz. 3:45 rozpoczęła się wojna, o godz. 6:00 wydano dyspozycję dot. otwarcia punktów recepcyjnych, o godz. 11:00 te punkty ruszyły. To efekt przygotowanego wcześniej planu.

(...)

Niemieckie MSW poprosiło nas o wstrzymanie specjalnych pociągów, które przygotowaliśmy dla uchodźców, bo stwierdziło, że powstaje u nich „wąskie gardło”. To pokazuje, że skala uchodźców zaskoczyła całą Europę.

- mówił Paweł Szefernaker

 

Rosyjska inwazja na Ukrainę

Trwa brutalna rosyjska agresja na Ukrainę. Liczba ofiar rośnie, w tym ofiar pośród ludności cywilnej. Polska przyjęła już grubo ponad milion uchodźców z Ukrainy. Do Niemiec trafiła relatywnie niewielka część z nich.

Wiceminister @szefernaker w @tvn24: 1 mln uchodźców przyjechało do Europy przez dwa lata w czasach wielkiego kryzysu migracyjnego. Teraz do Polski w ciągu kilkunastu dni przybyło 1 740 000 osób z Ukrainy.

— MSWiA 🇵🇱 (@MSWiA_GOV_PL) March 14, 2022

Wiceminister @szefernaker w @tvn24: 24 lutego o godz. 3:45 rozpoczęła się wojna, o godz. 6:00 wydano dyspozycję dot. otwarcia punktów recepcyjnych, o godz. 11:00 te punkty ruszyły. To efekt przygotowanego wcześniej planu.

— MSWiA 🇵🇱 (@MSWiA_GOV_PL) March 14, 2022

Wiceminister @szefernaker w @tvn24: Niemieckie MSW poprosiło nas o wstrzymanie specjalnych pociągów, które przygotowaliśmy dla uchodźców, bo stwierdziło, że powstaje u nich „wąskie gardło”. To pokazuje, że skala uchodźców zaskoczyła całą Europę.

— MSWiA 🇵🇱 (@MSWiA_GOV_PL) March 14, 2022

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe