Dziennikarka „GW”: „Szukam osób z Ukrainy, które doświadczyły na terenie Polski oszustw lub nadużyć”. Burza w sieci

Dziennikarka „Gazety Wyborczej” red. Oktawia Kromer opublikowała na Facebooku informację, że poszukuje osób uciekających z Ukrainy, które doświadczyły na terenie Polski… oszustw lub nadużyć. Jej wpis wywołał w sieci falę oburzenia – powszechnie bowiem wiadomo, że Polacy otworzyli swoje serca i domy na oścież dla uchodźców z Ukrainy, a poszukiwanie na siłę przykładów złego ich traktowania przez Polaków jest niczym innym jak próbą przedstawienia Polski w złym świetle. 
 Dziennikarka „GW”: „Szukam osób z Ukrainy, które doświadczyły na terenie Polski oszustw lub nadużyć”. Burza w sieci
/ Siedziba Gazety Wyborczej w Warszawie / Flickr.com/agencja.zajac/ (CC BY 2.0) | screen Twitter

„Szukam osób uciekających z Ukrainy, które doświadczyły na terenie Polski oszustw lub nadużyć i chciałyby mi o tym opowiedzieć do tekstu dla «Dużego Formatu», żeby ostrzec innych. Oczywiście zapewniam dyskrecję i anonimowość, obiecuję też rozmawiać maksymalnie delikatnie, tak żeby nie pogłębiać możliwych traum, które się z tymi doświadczeniami wiążą. Czekam na kontakt na priv” – napisała na Facebooku publicystka „GW” Oktawia Kromer. Wpis wywołał w niektórych mediach spore oburzenie, a wielu internautów ostro w komentarzach wyraziło swoją dezaprobatę. Być może właśnie dlatego post pani Kromer nie jest już widoczny publicznie.

„Pani Redaktor @gazeta_wyborcza na siłę szuka uchodźców, których Polacy skrzywdzili. Jak myślicie, na ile języków pójdzie tłumaczenie o Polakach atakujących uchodźców?” – pyta Dariusz Matecki.

W czyim interesie działa Pani Redaktor z Gazety Wyborczej? Rosyjskim. Świadomie lub nie, Pani Kromer, szukając powodów do wzmożenia konfliktów pomiędzy narodem polskim a ukraińskim, działa na rzecz Władimira Putina. Wojna informacyjna trwa a pożytecznych idiotów nie brakuje [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – mocno skomentowała Anna Maria Siarkowska.

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe