Adwokaci od 10 godzin nie mogą znaleźć dziennikarki, która zaprotestowała przeciw wojnie w rosyjskiej telewizji

Prawnicy Mariny Owsiannikowej, dziennikarki, która zaprotestowała przeciw wojnie na Ukrainie na żywo w rosyjskiej telewizji, od 10 godzin nie mogą jej odnaleźć.
Marianna Owsiannikowa Adwokaci od 10 godzin nie mogą znaleźć dziennikarki, która zaprotestowała przeciw wojnie w rosyjskiej telewizji
Marianna Owsiannikowa / screen z Twitter

O sprawie poinformował rosyjski niezależny portal meduza.io, który powołuje się na prawnika specjalizującego się w obronie praw człowieka – Daniłłę Bermana.

Początkowo informowano, że Owsiannikowa została przewieziona do wydziału policji w dzielnicy Ostankino w Moskwie. Jednak policja powiedziała obrońcom praw człowieka, że ​​nie ma jej w wydziale.

Danniła Berman przekazał mediom, że do rana, 15 marca, adwokaci nie byli w stanie znaleźć Owsiannikowej ani na posterunku dyżurnym Ostankino, ani na innych posterunkach policji w mieście.

Prawnik Owsiannikowej nie wykluczał, że kobieta może mieć sprawę karną. Według nieoficjalnych informacji może zostać ona oskarżona o złamanie nowego prawa mówiącego o „zdyskredytowaniu wojsk rosyjskich”.

Czytaj więcej: „Wstyd mi”. Rosyjska dziennikarka, która zaprotestowała w rosyjskiej TV przeciwko wojnie, nagrała wcześniej wiadomość


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe