Nieoficjalnie: Joe Biden przyjął zaproszenie Andrzeja Dudy i przyleci do Polski. Podano datę

Portal Onet.pl nieoficjalnie informuje, że prezydent USA Joe Biden przyjął zaproszenie od Prezydenta RP Andrzeja Dudy. 25 marca przywódca Stanów Zjednoczonych ma odwiedzić Polskę. 
Prezydent USA Joe Biden Nieoficjalnie: Joe Biden przyjął zaproszenie Andrzeja Dudy i przyleci do Polski. Podano datę
Prezydent USA Joe Biden / PAP/EPA/Oliver Contreras / POOL

"Joe Biden 25 marca ma przylecieć do Polski. Przyjął zaproszenie od prezydenta Andrzeja Dudy" — podaje nieoficjalnie Onet powołując się na źródła dyplomatyczne. 

Przypomnijmy, że obecnie w Nowym Jorku przebywa szef polskiego MSZ Zbigniew Rau. Minister w rozmowie z mediami we wtorek podkreślił, że wizyta Bidena w Polsce jest "bardzo prawdopodobna" i jest to naturalne miejsce do wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych w tym czasie.

Czytaj więcej: Zbigniew Rau: Wizyta Bidena w Polsce bardzo prawdopodobna

Ponadto 24 marca w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli odbędzie się nadzwyczajne spotkanie szefów państw i rządów państw NATO. Jak poinformowała rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki, w szczycie weźmie udział prezydent USA Joe Biden.

"Zajmiemy się konsekwencjami rosyjskiej inwazji na Ukrainę, naszym silnym wsparciem dla Ukrainy oraz dalszym wzmocnieniem odstraszania i obrony NATO w odpowiedzi na nową rzeczywistość dla naszego bezpieczeństwa. W tym krytycznym czasie Ameryka Północna i Europa muszą nadal stać razem w NATO" - poinformował sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. 

Czytaj więcej: Stoltenberg: 24 marca w Kwaterze Głównej NATO nadzwyczajne spotkanie szefów i rządów państw


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe