„Klęska kasty”. Gorące komentarze po orzeczeniu TSUE

Trybunał Sprawiedliwości UE stwierdził niedopuszczalność wniosku polskiego sądu o wydanie orzeczenia w trybie prejudycjalnym mającego wyjaśnić, czy prawo Unii przyznaje mu uprawnienie, którego nie posiada na gruncie prawa polskiego, do ustalenia nieistnienia stosunku służbowego sędziego z powodu wadliwości aktu powołania tego sędziego – orzekł TSUE. W sieci zawrzało.
sędzia „Klęska kasty”. Gorące komentarze po orzeczeniu TSUE
sędzia / Screen YouTube

Krótko mówiąc TSUE odmówił odpowiedzi na pytanie czy sędziom "nadzwyczajnej kasty" wolno kwestionować status innych sedziów.

Jak sprawę komentują internauci?

- Tak, mamy wojnę. Nastąpiła zatem zmiana polityki #TSUE (czytaj: chwilowe zawieszenie broni w zakresie karania Polski za niezależność) Nie żeby to coś miało wspólnego z prawem. Uzasadnienie napiszą tak, by można było na jego podstawie za pół roku przyjąć odmienne stanowisko.

- komentuje sędzia Maciej Nawacki

- TSUE odpowiedział odmawiając odpowiedzi. Fundamentalne.

- pisze sędzia TK prof. Kamil Zaradkiewicz

- TSUE odpowiedział: 1/ nie może tego ocenić, 2/ TSUE uznaje niedopuszczalność w świetle prawa krajowego generalnego podważenia statusu sędziego, odmówił sędziom SN prawa do łamania Konstytucji, na co Pani tak bardzo liczyła...

(...)

#TSUE odmówił sędziom Izby Pracy SN prawa do podważenia statusu sędziów, mimo pozytywnej opinii rzecznika TSUE TSUE uwzględnił argumenty  i stwierdził, że: 1/ niedopuszczalne jest generalne podważenie statusu sędziego 2/ Izba Pracy nie może orzekać o ważności powołania

- komentuje wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe