REKLAMA

Marsze dla Życia i Rodziny przeszły ulicami 50. polskich miast

Marsze dla Życia i Rodziny obecne są na naszych ulicach już od kilkunastu lat i w tym roku od maja do września odbędą się w sumie w około 140. miejscowościach. Dziś wydarzenia te miały miejsce w wielu większych miastach, m.in. w stolicy.
 Marsze dla Życia i Rodziny przeszły ulicami 50. polskich miast
/ fot. Iwona Chodakowska


11 czerwca Marsze dla Życia i Rodziny odbyły się w 50. polskich miastach, w tym w  Warszawie, Łodzi, Toruniu, Bydgoszczy, Katowicach, Elblągu, Olsztynie, Jeleniej Górze, Płocku, Gliwicach, Lublinie i wielu innich. Hasło tegorocznych marszów to: "Czas na rodzinę".

Marsz warszawski przeszedł w pl. Trzech Krzyży na pl. Zamkowy, wyruszył o godzinie 13.00. Podczas wydarzenia zbierano pieniądze na Dom Samotnej Matki w Chyliczkach.

Marsz łódzki szedł z al. Adama Mickiewicza, spod kościoła Matki Bożej Zwycięskiej, do Katedry na ul. Piotrkowskiej. W Łodzi marsz połączony był z Archidiecezjalnym Świętem Eucharystii i Procesją Eucharystyczą, kończył się mszą z kazaniem  ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego oraz późniejszym piknikiem i festynem rodzinnym na placu katedralnym.  Według danych organizatora, Fundacji Życie, w łódzkim marszu wzięło udział około 3 tys. osób. 

Dyrektor szczecińskiego Bractwa Małych Stópek, ks. Tomasz Kancelarczyk, który organizuje największe tego typu marsze w Polsce, po sukcesie frekwencyjnym Marszu w Szczecinie, który odbył się 21 maja br. i zgromadził kilkanaście tysięcy ludzi, tym razem zajął się organizacją tego wydarzenia w Stargardzie Gdańskim.

Cele Marszu dla Życia i Rodziny to afirmacja rodziny i małżeństwa, ochrona życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, uwrażliwianie młodzieży na tradycyjne wartości. W tym roku szczególną uwagę przykładano do potrzeby zmiany prawa w celu większej ochrony życia najsłabszych członków społeczeństwa oraz do kwestii edukacji seksualnej, na której kształ będą mieli wpływ rodzice.

Poniżej zdjęcia zdjęcia z Marszu w Łodzi oraz wypowiedź bp. Marka Marczaka na temat Marszu.

źródło: fb, rd.pl

​​​​​​​

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura