Niemcy: „Jednoznaczna polityka w stosunku do Rosji przynosi spadki w sondażach i klęski wyborcze”

Dla największej niemieckiej partii opozycyjnej CDU/CSU jednoznaczna polityka w stosunku do Rosji przynosi spadki w sondażach i klęski wyborcze. Jeszcze przed inwazją Rosji na Ukraine CDU/CSU prowadziła przed SPD w sondażach. Jednak sytuacja się zmieniła parę tygodni temu – pisze na łamach serwisu biznesalert.pl Aleksandra Fedoroska.
 Niemcy: „Jednoznaczna polityka w stosunku do Rosji przynosi spadki w sondażach i klęski wyborcze”
/ fot. Pixabay

Dziennikarka biznesalert.pl zauważa, że poparcie dla Chadeków spada m.in. po tym, jak przewodniczący CDU Freidrich Merz opowiedział się w kontrze do słów kanclerza Niemiec Olafa Scholza, który zapowiedział, że Niemcy zrobią wszystko, aby nie doszło do zaangażowania NATO w konflikt na Ukrainie.

– Może dojść do sytuacji, w której NATO również będzie musiało podjąć decyzję o powstrzymaniu Putina – powiedział Merz. „Od tego czasu pozycja Merza i jego poparcie spada drastycznie. W wyborach landowych z kraju Saary CDU straciła pozycję lidera landowego i dostała ponad 12 procent mniej głosów w porównaniu z poprzednimi wyborami” – pisze Fedoroska.

Całą sytuację postanowił skomentować na Twitterze europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski. „W Niemczech pro-rosyjska polityka przynosi niestety korzyści wyborcze. Zmiana w niemieckiej polityce wobec Rosji, dokonywana pod presją zewnętrzną, jest połowiczna i pozorowana” – czytamy we wpisie polityka.

„Niemcy niestety będą nadal hamulcowym pozytywnych zmian w tej materii w UE” – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe