Trzaskowskiemu nie podobają się syreny 10 kwietnia. Internauci bezlitośni

- Jutro o godz. 8:41, w hołdzie Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej, zawyją syreny alarmowe we wszystkich województwach w całym kraju. Pamiętamy o tych, którzy 12 lat temu chcąc upamiętnić poległych w Katyniu, sami zapłacili najwyższą cenę. Cześć Ich pamięci!
- pisze minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński
- Do osób posiadających ukraińskie karty SIM logujących się do polskich sieci komórkowych przesłany zostanie Alert RCB z informacją o uruchomieniu jutro syren w hołdzie Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej. SMS zostanie wysłany w języku ukraińskim
- czytamy na profili MSWiA na Twitterze
- Syreny alarmowe wyły w ostatnich tygodniach m.in. w Poznaniu (31.03) czy Opolu (25.03) i Krakowie (04.04). A także Toruniu (24.03) i Nowym Sączu (02.04) Srednio - od 30 sekund do minuty. Na zlecenie władz miast. Nie odnotowano sygnałów o protestach posłów KO.
- podaje Wojciech Wybranowski
"Rząd zarządził włączenie syren na rocznicę katastrofy smoleńskiej. W mieście, w którym jest 120 tysięcy straumatyzowanych ukraińskich dzieci, reagujących nerwowo nawet na dźwięk samolotu" - napisał Rafał Trzaskowski. "Syreny w @warszawa są w gestii wojewody. Apeluję o ciszę!" - zaapelował.
Kilka godzin wcześniej MSWiA poinformowało, że 10 kwietnia o godz. 8.41, zgodnie z przepisami, zostanie uruchomiony ciągły dźwięk syren. "Mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności. Informacja o uruchomieniu syren została przekazana mieszkańcom z 24-godzinnym wyprzedzeniem, również za pośrednictwem Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO)" - zaznaczyło ministerstwo.
"Jutro o godz. 8.41, w hołdzie Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej, zawyją syreny alarmowe we wszystkich województwach w całym kraju. Pamiętamy o tych, którzy 12 lat temu chcąc upamiętnić poległych w Katyniu, sami zapłacili najwyższą cenę" - napisał w sobotę szef MSWiA i dodał "Cześć Ich pamięci!".
10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku, w katastrofie samolotu Tu-154M, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.
Podobnie Rafał Trzaskowski apelował kiedyś o "ciszę" w Sylwestra, by z uśmiechem wziąć udział w strzelaniu fajerwerkami w ramach "Światełka do nieba" "Jurka" Owsiaka.
Jesteśmy u siebie. Mamy prawo uczcić ofiary i ich pamięć tak jak uważamy za słuszne. Tak samo martwiłeś się o psy w Sylwestra a światełko do nieba Jurasa już nie straszyło. Jestes hipokrytą.
— Jowita💯❤🇵🇱#MuremZaPolskimMundurem (@Jowita_W) April 9, 2022
Straumatyzowani Ukraińcy nazwali ulicę w Buczy imieniem prezydenta Kaczyńskiego. A pan nie dotrzymał obietnicy, albo się boi. Oni nie boją się.
— Gutab💯 ن (@BatugWojciech) April 9, 2022
Racja Panie Prezydencie, na czas pobytu uchodźców w Warszawie proszę usunąć z miasta wszystkie syreny! pic.twitter.com/rzK7MRNTms
— Smok_Wawelski 🇵🇱 ⚓🎸 (@KrakowPresident) April 9, 2022
Jak na razie, to wasze wycie ruskie onuce, zagłusza wszystkie syreny.
— Wiktor Kos (@Witek99624689) April 9, 2022
Huk fajerwerków w Sylwestra ci przeszkadzał ale petard dla Owsiaka już nie? 😏
— Alex White 🇵🇱 (@AlexWhite981) April 9, 2022
Kto jak kto ale ty hipokryto nie powinien zabierać w tym temacie głosu. Ośmieszyłeś się i wystarczy 🙈
Jesteśmy w Polsce.
— DrVim (@DrVim2) April 9, 2022
Zdecydowana większość Polaków chce uczczenia rocznicy największej katastrofy narodowej po IIWŚ właśnie w ten sposób.
W Sylwestra chcieliście zabraniać fajerwerków - bo traumę zwierzaki przeżyją.
Ale jak Owsiak świętował 30 lat WOŚP - to słowa nie pisnęliście...
Jutro o godz. 8:41, w hołdzie Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej, zawyją syreny alarmowe we wszystkich województwach w całym kraju. Pamiętamy o tych, którzy 12 lat temu chcąc upamiętnić poległych w Katyniu, sami zapłacili najwyższą cenę.
— Mariusz Kamiński (@Kaminski_M_) April 9, 2022
Cześć Ich pamięci! 🇵🇱
📍 Do osób posiadających ukraińskie karty SIM logujących się do polskich sieci komórkowych przesłany zostanie Alert RCB z informacją o uruchomieniu jutro syren w hołdzie Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej. SMS zostanie wysłany w języku ukraińskim 🇺🇦
— MSWiA 🇵🇱 (@MSWiA_GOV_PL) April 9, 2022
Syreny alarmowe wyły w ostatnich tygodniach https://t.co/aKNgPTHkP4 w Poznaniu (31.03) czy Opolu (25.03) i Krakowie (04.04). A także Toruniu (24.03) i Nowym Sączu (02.04)
— Wojciech Wybranowski (@wybranowski) April 9, 2022
Srednio - od 30 sekund do minuty.
Na zlecenie władz miast.
Nie odnotowano sygnałow o protestach posłów KO.