To zdjęcie z Borodzianki podbiło sieć. Szafka kuchenna stała się symbolem ukraińskiego oporu [FOTO]

Szafka kuchenka, która ocalała na ścianie zniszczonego domu w Borodziance pod Kijowem, stała się symbolem oporu i niezłomności. "Czujemy się jak ta szafka i będziemy się trzymać aż do zwycięstwa" – piszą internauci.
 To zdjęcie z Borodzianki podbiło sieć. Szafka kuchenna stała się symbolem ukraińskiego oporu [FOTO]
/ fot. PAP/EPA/PRESIDENTIAL PRESS SERVICE HANDOUT / Twitter

"Bierzcie przykład z szafki" – napisała autorka zdjęcia opublikowanego w piątek w Twitterze w piątek rano.

"Dzisiaj na Ukrainie popularność zdobyła szafka kuchenna. Sfotografowała ją w uwolnionej od Rosjan i zrujnowanej Borodziance fotoreporterka portalu Suspilne Jełyzaweta Serwatynska. Budynek z ocalałą szafką stoi na wjeździe do miasta. Te półeczkę i naczynia, które wytrzymały ostrzał, w sieci nazywają symbolem niezłomności" – portal pisze Suspilne. Zdjęcie zostało zrobione 6 kwietnia.

"Przed zniszczoną klatką jest wyrwa od pocisku tak głęboka, że zmieści się w niej człowiek. W budynku zawalił się cały pion, od parteru do czwartego piętra" – opisywała Serwatynska.

Jej fotoreportaż ze zrujnowanej przez rosyjską armię Borodzianki można obejrzeć na portalu Suspilne. Na jednym ze zdjęć widać m.in. "postrzelony" w skroń pomnik poety Tarasa Szewczenki.

W internecie błyskawicznie pojawiło się wiele memów, w których bohaterką stała się szafka z Borodzianki, np. z podpisem: „Jak ty, szafko kuchenna?” „Trzymam się”.

Wielu użytkowników z Ukrainy mówi wprost, że zdjęcie ocalałego mebla najlepiej obrazuje stan, w jakim się obecnie znajdują.

"Chcecie wiedzieć, jak czujemy się na Ukrainie. Jak ta szafka. Rosjanie próbują nas złamać, ale się trzymamy. I będziemy się trzymać aż do zwycięstwa" – napisał ukraiński deputowany Roman Hryszczuk. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe