Nagranie niewygodne dla Rosjan. Pokazuje, co naprawdę stało się w Buczy

Stacja CNN opublikowała nagranie z drona, które ukazuje więcej szczegółów dotyczących masakry w podkijowskiej Buczy.
 Nagranie niewygodne dla Rosjan. Pokazuje, co naprawdę stało się w Buczy
/ fot. Twitter

Nowe zdjęcia z drona opublikowane wyłącznie przez CNN International potwierdzają istnienie zwłok rozrzuconych na ulicach Buczy podczas rosyjskiej okupacji miasta. Zdjęcia zostały opublikowane dziś wieczorem, wraz ze zdjęciami

– czytamy we wpisie z nagraniem.

Twierdzenia Rosjan obalone?

Nagranie, do którego dotarła stacja CNN, zostało zarejestrowane przez drona. Jak podaje stacja, nagranie obala twierdzenia Rosjan dot. masakry w Buczy.

CZYTAJ TEŻ: FSB zatrzymała dwóch „sabotażystów”. Twierdzi, że „są zwolennikami ukraińskiego nazizmu

CZYTAJ TEŻ: To naruszenie zasad umowy”. Andrzej Duda zapowiada podjęcie kroków prawnych wobec Gazpromu

Filmik pochodzi z 12 i 13 marca, kiedy podkijowska Bucza znajdowała się pod okupacją sił rosyjskich. Na jednym ze skrzyżowań widać pojazd wojskowy rosyjskiej armii oraz trzy ciała cywilów leżące nieopodal. 

– Obala to twierdzenia rosyjskich urzędników, którzy próbują odrzucić odpowiedzialność za masakrę. Słowa prezydenta Władimira Putina, że w Buczy urządzono „prowokację, z którą rosyjska armia nie miała nic wspólnego”, to „oczywiste kłamstwo”, obraźliwe dla krewnych ofiar

– powiedział w materiale redaktor CNN Anderson Cooper.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe