Beata Szydło: Dlaczego UE odmawia wsparcia finansowego dla milionów uchodźców w Polsce? [WIDEO]

„Komisarz ds. równości @helenadalli na spotkaniu z posłami Parlamentu Europejskiego mówiła wiele o konieczności pomocy uchodźcom z Ukrainy. Dlaczego więc UE odmawia wsparcia finansowego dla milionów uchodźców chroniących się w Polsce i kilku innych krajach Unii?” – pisze na Twitterze europosłanka PiS Beata Szydło i publikuje wystąpienie.
Beata Szydło Beata Szydło: Dlaczego UE odmawia wsparcia finansowego dla milionów uchodźców w Polsce? [WIDEO]
Beata Szydło / fot. Wikipedia Commons / CC BY-SA 3.0 / Claude Truong-Ngoc

– Państwa członkowskie, które pomagają obywatelom Ukrainy potrzebują wsparcia i środków finansowych, żeby zapewnić m.in. odpowiednią edukację dzieciom ukraińskim, dobrą opiekę zdrowotną, wszystkie konieczne kwestie socjalne, stworzyć dobre warunki do mieszkania i życia tym, którzy będą chcieli zostać dłużej – podkreśliła w swoim wystąpieniu w Europarlamencie była premier, a obecnie europosłanka PiS Beata Szydło.

Jak zaznaczyła, pieniądze, które KE przeznacza na pomoc tym państwom członkowskim, to są „ciągle te same środki, które były już wcześniej zaprogramowane i które państwa członkowskie dostały”.

– Natomiast komisarz Hahn [Johannes Hahn, komisarz budżetu ds. budżetu i administracji - przyp. red.] stwierdził, że nie będzie żadnych nowych finansów na pomoc dla Ukrainy i dla państw członkowskich – powiedziała Szydło.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe