Astronomiczne pieniądze dla Ukrainy. Prezydent Zełenski liczy na Kongres USA

– Dostarczenie naszemu krajowi niezbędnej broni teraz, gdy jej potrzebuje, jest zbawieniem nie tylko dla Ukraińców, ale dla całej Europy – powiedział w czwartek podczas wieczornego wystąpienia wideo prezydent Ukrainy, poinformował Ukrinform.
Wołodymyr Zełenski Astronomiczne pieniądze dla Ukrainy. Prezydent Zełenski liczy na Kongres USA
Wołodymyr Zełenski / EPA/SERGEY DOLZHENKO Dostawca: PAP/EPA

Prezydent podkreślił, że władze robią wszystko, aby pomóc armii i zapewnić wojsku niezbędną broń.

„Za każdym razem, gdy kontaktuję się z moimi partnerami, podkreślam, że broń dla Ukrainy w tej chwili, ta o którą prosimy i właśnie teraz, gdy jej potrzebujemy, jest zbawieniem nie tylko dla naszego narodu. To zbawienie dla was wszystkich - dla całej Europy. Jestem wdzięczny tym partnerom, którzy to rozumieją i pomagają przekonać innych” – powiedział prezydent.

Zaznaczył, że w czwartek armia rosyjska kontynuowała ofensywę na wschodniej Ukrainie, a najeźdźcy próbowali posuwać się naprzód w południowych regionach.

„Siły zbrojne Ukrainy powstrzymują najeźdźców. I jestem wdzięczny każdemu z naszych obrońców,którzy utrzymują pozycje” – podkreślił Zełenski.

Zełenski wyraził nadzieję, że Kongres USA szybko zatwierdzi nowy pakiet odpowiedzi na rosyjską agresję, który przewiduje przeznaczenie 33 mld dolarów z inicjatywy Joe Bidena na wsparcie Ukrainy. (PAP)

wr/


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe