Ława przysięgłych ws. Trumpa kończy pracę. Jaki jest jej efekt? Pierwsze doniesienia „Washington Post”

Wielka ława przysięgłych zajmująca się sprawą Donalda Trumpa kończy swoją pracę w Nowym Jorku nie stawiając żadnych zarzutów byłemu prezydentowi – twierdzi „Washington Post”.
 Ława przysięgłych ws. Trumpa kończy pracę. Jaki jest jej efekt? Pierwsze doniesienia „Washington Post”
/ fot. Flickr / Gage Skidmore / CC BY 2.0

„Sześciomiesięczne posiedzenie wielkiej ławy przysięgłych, która została zwołana pod koniec ubiegłego roku w celu zebrania dowodów przeciwko Donaldowi Trumpowi, zakończy się w tym tygodniu, zamykając rozdział w długim dochodzeniu, które wydaje się zakończyć bez postawienia zarzutów byłemu prezydentowi” – informuje „Washington Post” powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą.

Chodzi o rzekome manipulowanie wartością nieruchomości w celu uzyskania korzyści podatkowych lub lepszego oprocentowania kredytów, którego miał dopuścić się były prezydent Stanów Zjednoczonych.

Zwrócono także uwagę, że wygaśnięcie wielkiej ławy przysięgłych oraz odejście w lutym dwóch starszych prokuratorów Marka Pomerantza i Careya Dunnego sprawia, że ewentualne postawienie zarzutów Donaldowi Trumpowi jest „mało prawdopodobne”.
„Wielka ława przysięgłych była już od tygodni nieaktywna, a przysięgłym kazano pozostać w domach” – cytuje źródło zaznajomione ze sprawą „Washington Post”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe