Każde życie jest cudem. "Od lekarki usłyszeliśmy, że to straszne, że takie dzieci jak Jagódka przeżywają"

- Od jednej z lekarek usłyszeliśmy, że to jest straszne, że takie dzieci jak nasza Jagódka przeżywają i muszą cierpieć. Przeprosiła nas za służbę medyczną, która pozwoliła jej przeżyć. Odpowiedzieliśmy, że Jagódka najwyraźniej wygrała szóstkę w Totolotka, bo trafiła do nas i ma wspaniałe życie. Jeździ na wakacje, bawi się i cieszy. I wniosła więcej dobra do tego świata, więcej w nim zmieniła niż wiele osób w pełni sprawnych – mówią Agnieszka i Maciej Tomiccy, rodzice Jagódki.
Jagódka Każde życie jest cudem.
Jagódka / Screen YouTube

Dziewczynka wskutek skrajnego wcześniactwa jest głęboko niepełnosprawna i we wszystkim musi być zdana na rodziców. Niezależnie od stanu zdrowia, państwo Agnieszka i Maciej uważają córeczkę za największy dar i podkreślają, jak dużo wniosła do ich życia, ucząc koncentrować się na tym co najważniejsze – na miłości.

W najnowszym reportażu Fundacji Grupa Proelio, zrealizowanym przez Damiana Żurawskiego, rodzice Jagódki opowiadają o trudach i radościach, których doświadczają. Dzielą się poruszającym świadectwem miłości i wiary. 

Świadectwo rodziców Jagódki poruszyło mnie do głębi. Pomimo ogromu trudności pozostają radośni, potrafią docenić i cieszyć się z drobnych rzeczy, wobec których my często przeszlibyśmy obojętnie, a każdy dzień starają się wykorzystać od świtu do nocy na miłość. Możemy się od nich bardzo wiele nauczyć.
Ich świadectwo jest zarazem przepięknym przykładem Miłości, którą obdarza nas Bóg. Agnieszka i Maciej dzielą się tym, że w najtrudniejszych momentach doświadczyli Jego obecności i wsparcia. A na życie i sytuacje, w której się znaleźli zaczęli patrzeć inaczej, po tym, jak całkowicie zawierzyli Jagódkę Bogu.

– mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, Prezes Fundacji Grupa Proelio

To świadectwo jest bardzo cenne jeszcze z jednego powodu – dodaje Korzekwa-Kaliszuk - Współcześni ludzie boją się cierpienia, niepełnosprawności, chorób. Często im się wydaje, że zarówno dla rodziców jak i dla dziecka, lepiej jakby się nie urodziło, niż jakby miało żyć głęboko niepełnosprawne. Świadectwo rodziców Jagódki pokazuje, że jest zupełnie inaczej. Jagódka w środku niczym się nie różni od innych dzieci. Tak samo chce szaleć i bawić się. Tak samo doświadcza różnych uczuć. Dlaczego mielibyśmy jej to odbierać? Także jej rodzice nie mają wątpliwości, że pomimo wielu trudów, Jagódka bardzo ubogaciła ich życie.

 

Reportaż

Reportaż „Jagoda – każdy dzień dany jest nam po to, byśmy kochali” zrealizowany został w ramach kampanii „Każde życie jest cudem”. Fundacja Grupa Proelio przedstawiła już dwanaście reportaży wideo oraz ponad 100 świadectw pisemnych przedstawiających poruszające historie osób, które kwalfikowały się do aborcji. Można z nimi się zapoznać poprzez stronę: https://cudzycia.pl/ oraz poprzez media społecznościowe:

https://www.facebook.com/grupaproelio/
https://www.instagram.com/grupaproelio/

Losy Jagody, trudności, z którymi na co dzień muszą się mierzyć jej rodzice walcząc o jej samodzielność, ale i małe sukcesy, które osiągają, można z kolei śledzić na bieżąco poprzez stronę: jagodowyswiat.pl 
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Co Pan mi tutaj...!. Ostre spięcie w TVN24 Wiadomości
"Co Pan mi tutaj...!". Ostre spięcie w TVN24

Do poważnego spięcia na antenie TVN doszło między Moniką Olejnik i wiceministerem Michałem Wójcikiem. Powodem była ocena pracy ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Jacek Kurski z nową posadą. Nie wraca do polityki Wiadomości
Jacek Kurski z nową posadą. Nie wraca do polityki

Były prezes TVP i poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kurski od grudnia reprezentuje Polskę w Banku Światowym - poinformował NBP.

Nie żyje Jan Nowicki. Legendarny aktor miał 83 lata Wiadomości
Nie żyje Jan Nowicki. Legendarny aktor miał 83 lata

Media obiegła informacja o śmierci znanego aktora Jana Nowickiego. Artysta znany z hitów „Wielki Szu”, „Magnat”, „Spirala” czy „Senatorium pod klepsydrą” odszedł w wieku 83 lat.

„Mundial Roberta przerósł”. Były reprezentant Polski uderza w Lewandowskiego Wiadomości
„Mundial Roberta przerósł”. Były reprezentant Polski uderza w Lewandowskiego

Były reprezentant Polski Radosław Kałużny rozmawiał z „Przeglądem Sportowym”. Były piłkarz m.in. Zagłębia Lubin czy Wisły Kraków skomentował postawę Lewandowskiego oraz awans polskiej reprezentacji z grupy. – Mundial Roberta przerósł – stwierdza.

„Zbankrutowałem”. Lech Wałęsa narzeka na żonę i wydatki przed świętami Wiadomości
„Zbankrutowałem”. Lech Wałęsa narzeka na żonę i wydatki przed świętami

Lech Wałęsa w ostatnim wywiadzie z „Super Expressem” mówił o mikołajkach i Bożym Narodzeniu. Były prezydent nie ukrywał, że w tym roku okres świąteczny będzie dla niego trudny. – Zbankrutowałem – wyznał.

„Jestem gotowy”. Tusk odpowiada Kaczyńskiemu Wiadomości
„Jestem gotowy”. Tusk odpowiada Kaczyńskiemu

Jarosław Kaczyński w jednym z ostatnich wywiadów nie zaprzeczył, że dojdzie do jego debaty z Donaldem Tuskiem. Na słowa prezesa PiS odpowiedział za pośrednictwem mediów społecznościowych lider PO.

Zmiany w rządzie. Powołano nowego wiceministra Wiadomości
Zmiany w rządzie. Powołano nowego wiceministra

Wojciech Gerwel, dotychczasowy ambasador RP w Wietnamie, został powołany na wiceministra spraw zagranicznych; będzie się zajmował m.in. polityką azjatycką – poinformowało MSZ.

Nowy sondaż wyborczy. Sześć partii w Sejmie Wiadomości
Nowy sondaż wyborczy. Sześć partii w Sejmie

Nowy sondaż autorstwa IBRiS. Wynika z niego, że w dalszym ciągu liderem jest Prawo i Sprawiedliwość. Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej. Podium zamyka Lewica. Próg wyborczy przekracza łącznie sześć partii.

Kolejna fala mobilizacji w Rosji? Amerykanie nie mają wątpliwości Wiadomości
Kolejna fala mobilizacji w Rosji? Amerykanie nie mają wątpliwości

Kreml wezwał do „ignorowania” nieoficjalnych doniesień o nowej fali mobilizacji, wyraźnie próbując uciszyć niepokój społeczeństwa i odzyskać kontrolę nad przekazem dotyczącym tej sprawy – ocenia amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW) w najnowszym raporcie.

Niemieckie media: Polska „internacjonalizuje” sprawę reparacji Wiadomości
Niemieckie media: Polska „internacjonalizuje” sprawę reparacji

Warszawa domaga się od Berlina 1,3 bln euro za zbrodnie popełnione przez Niemców w Polsce podczas II wojny światowej. Arkadiusz Mularczyk podczas swej pierwszej wizyty w Berlinie punktował kolejne zarzuty wobec rządu federalnego – analizuje pierwszy dzień pobytu wiceszefa polskiego MSZ w stolicy RFN publicysta dziennika „Welt” Philipp Fritz.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe