Brzmi znajomo? Amerykańscy proaborcyjni aktywiści zapowiedzieli na niedzielę ataki na kościoły katolickie

Wyrok w sprawie Roe przeciwko Wade stała się w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku podstawą prawną uznania przez sąd najwyższy w USA legalności aborcji i od tamtej pory stanowi prawny fundament masowego mordowania nienarodzonych. Teraz jest szansa by się to zmieniło.
Szatan. Ilustracja poglądowa Brzmi znajomo? Amerykańscy proaborcyjni aktywiści zapowiedzieli na niedzielę ataki na kościoły katolickie
Szatan. Ilustracja poglądowa / Pixabay.com

- Wyciekł projekt Sądu Najwyższego, który obaliłby Roe v. Wade. Jak wynika z dokumentu, do którego dotarło Politico, większość składu Sądu Najwyższego opowiedziała się za odrzuceniem przełomowej decyzji w sprawie praw aborcyjnych.

- pisze NYT

Jak podawało Politico w projekcie opinii, który został ujawniony, sędzia Samuel A. Alito Jr. napisał, że większość sędziów opowiedziała się za obaleniem efektów sprawy Roe v. Wade, a czterech innych sędziów mianowanych przez Republikanów - Clarence Thomas, Neil M. Gorsuch, Brett M. Kavanaugh i Amy Coney Barrett - głosowało razem z nim na konferencji w gronie sędziów.

Możliwość zmiany wywołuje histerię pośród aborcjonistycznych środowisk w USA. Na ulicach amerykańskich miast można już zobaczyć sceny agresji, które znamy z polskich ulic z okresu tzw. "Strajku Kobiet".

Radykalnie aborcjonistyczna grupa "Ruth Sent Us" zapowiedziała na niedzielę serię ataków na kościoły katolickie i zakłócanie Mszy Świętej, co ma być wyrazem wsparcia dla "prawa do zabijania dzieci"

- Niezależnie od tego, czy jesteś «katolikiem za wyborem», byłym katolikiem, innego wyznania lub niewierzącym, wiedz, że sześciu ekstremistycznych katolików postanowiło obalić Roe. Pojaw się w lokalnym kościele katolickim w niedzielę 8 maja

- pisze grupa "Ruth Sent Us" na Twitterze

Grupa już wcześniej atakowała kościoły i profanowała Msze Święte, czym chwaliła się w mediach społecznościowych

 

Konserwatywny amerykański sąd najwyższy

Zmiana w amerykańskim sądzie najwyższym jest możliwa dzięki temu, że poprzedni prezydent USA Donald Trump powołał do amerykańskiego sądu najwyższego konserwatywnych sędziów, dzięki czemu uzyskali oni większość nad dotychczas "trzymającą władzę" od wielu lat w instytucji grupą sędziów proaborcyjnych.

Proaborcyjni aktywiści dają wyraz swojej histerii pod budynkiem sądu.

Zmiana prawa aborcyjnego w Stanach Zjednoczonych z ich potężnym i mającym globalne wpływy przemysłem aborcyjnym, może mieć wpływ na stosunek do aborcji na całym świecie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Szokująca tragedia. Pięciolatek zastrzelił młodszego brata Wiadomości
Szokująca tragedia. Pięciolatek zastrzelił młodszego brata

Policja poinformowała w czwartek, że w Lafayette, w stanie Indiana, 16-miesięcznego chłopca zastrzelił jego pięcioletni brat. W mieszkaniu miał dostęp do broni.

„Nie ma szans, żeby zakaz sprzedaży aut spalinowych od 2035 r. wszedł w życie” Wiadomości
„Nie ma szans, żeby zakaz sprzedaży aut spalinowych od 2035 r. wszedł w życie”

– Realizacja rozporządzenia Komisji Europejskiej zakazującego produkcji i rejestracji nowych samochodów spalinowych jest niemożliwa; nie bierze ono pod uwagę rzeczywistości – mówi w rozmowie z PAP eurodeputowana PiS Anna Zalewska, członek Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI) Parlamentu Europejskiego.

Waldemar Krysiak: Kiedy uznamy aktywistów gender za terrorystów? Wiadomości
Waldemar Krysiak: Kiedy uznamy aktywistów gender za terrorystów?

Okaleczają dzieci, atakują rządowe budynki, blokują naukowe wykłady. W ostatnich dniach zabili sześcioro chrześcijan, w tym trójkę dzieci. Czy czas uznać aktywistów gender za terrorystów?

Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: Książki tunelowe. Wirtualna rzeczywistość z 1830 roku [WIDEO] Wiadomości
Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: Książki tunelowe. Wirtualna rzeczywistość z 1830 roku [WIDEO]

Wirtualna rzeczywistość z 1830 roku! Książki tunelowe to tomy składające się z kilku stron połączonych ze sobą złożonymi kartkami papieru umieszczonymi po obu stronach, co po rozłożeniu nadaje im wygląd przypominający akordeon.

„Rosja stara się uzyskać dodatkowe dostawy broni z Korei Płn.” Wiadomości
„Rosja stara się uzyskać dodatkowe dostawy broni z Korei Płn.”

– Mamy informacje o staraniach ze strony Rosji w sprawie dodatkowych dostaw broni i amunicji z Korei Północnej m.in. w zamian za żywność – powiedział w czwartek rzecznik amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego (NSC) John Kirby. Ministerstwo skarbu (finansów) USA objęło sankcjami obywatela Słowacji, który miał pośredniczyć w transakcji.

Nie żyje prof. Paweł Śpiewak Wiadomości
Nie żyje prof. Paweł Śpiewak

Jak poinformował portal Onet.pl, zmarł znany socjog i historyk prof. Paweł Śpiewak. Informacje o jego śmierci w rozmowie z portalem potwierdził jego syn, Jan Śpiewak.

Elon Musk wśród setek ekspertów apelujących o zawieszenie prac nad sztuczną inteligencją. „Zagrożenie dla ludzkości” Wiadomości
Elon Musk wśród setek ekspertów apelujących o zawieszenie prac nad sztuczną inteligencją. „Zagrożenie dla ludzkości”

Ponad tysiąc biznesmenów, inwestorów, ekspertów, a wśród nich takie postacie jak Elon Musk czy współzałożyciel firmy Apple Steve Wozniak apelują o zawieszenie prac nad potężnymi systemami sztucznej inteligencji w obawie przed zagrożeniem dla ludzkości.

Mężczyzna poszukiwany ws. dwóch zabójstw sam zgłosił się na policję Wiadomości
Mężczyzna poszukiwany ws. dwóch zabójstw sam zgłosił się na policję

24-latek poszukiwany ws. dwóch zabójstw w czwartek wieczorem zgłosił się do komendy policji w Międzychodzie – powiedziała PAP Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji. Mężczyzna był poszukiwany od środy.

[WIDEO] „Marginesy społeczne”. Burza po wypowiedzi byłego ministra PO Wiadomości
[WIDEO] „Marginesy społeczne”. Burza po wypowiedzi byłego ministra PO

– To jest to rozdawnictwo, to jest tworzenie tych marginesów społecznych, w których się PiS wyspecjalizował – mówił w programie „Graffiti” na antenie Polsat News poseł Platformy Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz.

Aresztowanie dziennikarza WSJ w Rosji. Jest reakcja Białego Domu Wiadomości
Aresztowanie dziennikarza "WSJ" w Rosji. Jest reakcja Białego Domu

Nękanie amerykańskich obywateli przez rosyjskie władze jest absolutnie nie do przyjęcia - oznajmił w czwartek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego (NSC) John Kirby, potępiając aresztowanie korespondenta "Wall Street Journal" Evana Gershkovicha. Sekretarz stanu Antony Blinken ponowił swoje ostrzeżenie o niebezpieczeństwach przebywania w Rosji dla obywateli USA.

Emerytury
Stażowe