Kolejny „sensacyjny” sondaż Giertycha. Internauci w śmiech

Roman Giertych od dłuższego czasu publikuje badania tajemniczych pracowni takich jak m.in. NOBO czy SBOS, o których istnieniu ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje.
 Kolejny „sensacyjny” sondaż Giertycha. Internauci w śmiech
/ fot. YouTube

W kwietniu w opublikowanym przez niego badaniu Platforma Obywatelska miała przegonić PiS notując 28 proc.

Wpis adwokata został jednak przyjęty dość sceptycznie przez większość internautów, którzy kwestionowali prawdziwość badań pracowni. „Że pan się na takie fejki nabiera to aż strach myśleć, kto odpowiadał za edukacje w Polsce” – pisał wówczas na Twitterze rzecznik Młodej Lewicy. „Tylko co to jest NOBO? Bo istnieje tylko na Pana Twitterze” – zadawał pytanie inny internauta.

CZYTAJ WIĘCEJ: Giertych opublikował sondaż poparcia wykonany przez producenta torebek? Komentatorzy zachwyceni

Kolejny sondaż

Tymczasem na koncie adwokata w mediach społecznościowych pojawił się kolejny sondaż - tym razem opracowany przez tajemniczą pracownię SBOS (nie mylić z CBOS).

Wedle badania, na które powołuje się Giertych, w Sejmie znalazłyby się jedynie… trzy partie. Jeszcze bardziej szokują jednak wyniki: PO - 37%, Polska 2050 19%, PiS 16%. Spadek PiS aż o 9%!” – pisze na Twitterze mecenas.

„Można prosić o numer KRS lub REGON tego ośrodka? Lub choćby o rozwinięcie skrótu SBOS?” – pyta jeden z internautów. „Naprawdę pan w to wierzy?; Po co pisać takie głupoty?” – pytają inni. „Pan Roman i jego sondaże; Tymczasem w innej galaktyce” – czytamy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe