Awaryjne lądowanie samolotu. Na pokładzie Tomasz Grodzki

Samolot Boeing 737 lecący z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim z Maroko awaryjnie lądował w Zurychu z powodu pękniętej szyby w kokpicie pilotów; nikomu nic się nie stało – poinformowała PAP szefowa gabinetu marszałka, dyrektor Małgorzata Daszczyk.
 Awaryjne lądowanie samolotu. Na pokładzie Tomasz Grodzki
/ grafika własna

Szefowa gabinetu marszałka Senatu Małgorzata Daszczyk poinformowała o incydencie, do którego doszło dziś podczas powrotu senackiej delegacji do Polski. 

Samolot Boeing 737 lecący z Maroka musiał awaryjnie lądować. Piloci zdecydowali się na taki krok, ponieważ w ich kokpicie pękła szyba.

Na razie nie wiadomo jak doszło do uszkodzenia szyby. Z informacji Daszczyk Tomasza Grodzkiego wynika, że w wyniku usterki nikt nie ucierpiał, nie ma żadnych doniesień o poszkodowanych czy rannych.

Wizyta polskiej delegacji

Marszałek Senatu wraz z delegacją zakończył w poniedziałek wizytę w Królestwie Maroka, składaną na zaproszenie przewodniczącego Izby Doradców Enaama Mayary. W skład delegacji weszli także wiceprzewodniczący senackiej Grupy Polsko-Marokańskiej Aleksander Pociej oraz senator Marek Borowski.

"Celem wizyty było promowanie zacieśniania więzi parlamentarnych, ekonomicznych i turystycznych z Królestwem Marokańskim, z którym od lat Polskę łączą bardzo dobre relacje, a także próba przekonania gospodarzy do mocniejszego potępienia agresji Rosji na Ukrainę i przekazanie polskiego stanowiska w tej sprawie. Wśród celów wizyty było też wznowienie dialogu parlamentarnego na najwyższym szczeblu po dłuższej przerwie, spowodowanej m.in. pandemią COVID-19, również w świetle nowych wyzwań, jakie stawia obecna sytuacja międzynarodowa zarówno w Europie, jak i w Afryce"

- podkreśliło komunikacie Centrum Informacyjne Senatu.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe