Konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Ważą się losy 500 plus?

Już w sobotę 4 czerwca odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie ma być poświęcone sprawom gospodarczym, a głos zabierze prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński.
 Konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Ważą się losy 500 plus?
/ fot. PAP/Viacheslav Ratynskyi

 

W sobotę 4 czerwca odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, podczas której prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński ma przedstawić plany partii na najbliższe miesiące. Wydarzenie ma także zainaugurować letnią akcję spotkań polityków PiS z wyborcami.

Co z 500 plus?

Według nieoficjalnych informacji niektórych mediów, jednym z głównych elementów sobotniej konwencji ma być sprawa świadczenia 500 plus, a konkretnie jego waloryzacja, co miałoby sprawić, że finalnie wzrosłoby ono do 700 złotych.

O tę sprawę na antenie Radia ZET został zapytany w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller, który stwierdził, że „nic mu nie wiadomo o takiej propozycji”.

Müller dopytywany o takie plany odpowiedział: – Tego nie wykluczam, bo mamy różne analizy różnych programów, obniżki podatków czy modyfikacji programów społecznych, ale one zawsze są równoległe do tego, jak wygląda sytuacja gospodarcza czy ekonomiczna.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe