„Wyruszył w podróż, by wspierać naszą unijną perspektywę”. Prezydent Ukrainy podziękował Andrzejowi Dudzie

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w środę wieczorem opublikował nagranie, na którym m.in. dziękuje prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie za to, że wyruszył w podróż po krajach Europy, by wspierać europejską perspektywę Ukrainy.
 „Wyruszył w podróż, by wspierać naszą unijną perspektywę”. Prezydent Ukrainy podziękował Andrzejowi Dudzie
/ fot. PAP/EPA/PRESIDENTIAL PRESS SERVICE HANDOUT HANDOUT

Jestem wdzięczny prezydentowi Polski Andrzejowi Dudzie, przyjacielowi wszystkich Ukraińców, za to, że wyruszył teraz w specjalną podróż po krajach Europy, by popierać europejską perspektywę naszego państwa – powiedział Wołodymyr Zełenski na opublikowanym w środę po południu nagraniu.

Jak dodał, w czerwcu Ukraina "ma otrzymać decyzję" w sprawie kandydatury. – I wszyscy nasi przyjaciele, dyplomaci pracują teraz nad tym – wskazał prezydent.

Prezydent Ukrainy przypomniał również, że równo 10 lat temu rozpoczęło się Euro-2012 rozgrywane w Polsce i na Ukrainie. – Ceremonia otwarcia była w Warszawie, a zamknięcia w Kijowie. Mecze odbywały się w różnych miastach naszych dwóch krajów, w tym w Doniecku na "Arenie Donbas". Minęło tylko 10 lat, a wydaje się, że to było w innym świecie – podkreślił.

Zaznaczył, że 10 lat temu ukraiński Donieck był "silnym, dumnym i rozwiniętym miastem". – A potem przyszła Rosja – skwitował.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe