Biały Dom: Prezydent Biden rozmawiał z prezydentem Dudą. O czym rozmawiali?

Prezydent USA Joe Biden rozmawiał w środę z prezydentem Polski Andrzejem Dudą m.in. na temat wsparcia obu krajów dla Ukrainy – przekazał w komunikacie Biały Dom. Biden miał również podkreślić zobowiązania USA dotyczące bezpieczeństwa Polski i wschodniej flanki NATO.
Joe Biden Biały Dom: Prezydent Biden rozmawiał z prezydentem Dudą. O czym rozmawiali?
Joe Biden / EPA/Yuri Gripas / POOL Dostawca: PAP/EPA

"Nawiązując do wizyty prezydenta Bidena w Polsce w marcu, przywódcy potwierdzili wspólne zobowiązanie do dalszego wzmacniania naszej współpracy dwustronnej w sprawach bezpieczeństwa i gospodarki. Omówili też ich trwające wsparcie dla narodu i rządu Ukrainy w odpowiedzi na rosyjską agresję" - napisano w oświadczeniu wydanym po rozmowie telefonicznej.

Biden miał również podkreślić zobowiązania USA do zapewnienia bezpieczeństwa Polski i wschodniej flanki NATO oraz życzył udanego szczytu Bukareszteńskiej Dziewiątki (B9), forum państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Według Kancelarii Prezydenta RP, Duda i Biden mówili też o terminach kolejnych swoich rozmów, w tym podczas szczytu NATO w Madrycie, zaczynającego się 28 czerwca.

"Prezydenci z pewnością spotkają się w Madrycie. Co do wcześniejszych spotkań - nie wiem. Wiem, że na pewno są planowane kolejne rozmowy telefoniczne" - powiedział szef gabinetu prezydenta RP Paweł Szrot.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

osk/ ap/


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe