Poseł Lewicy wściekły. Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania po jego donosie na Krystynę Pawłowicz

Prokuratura poinformowała posła Lewicy Tomasza Trelę, iż nie zostanie wszczęte postępowanie przeciw Krystynie Pawłowicz, którą poseł oskarża z art. 226 kk. Wzburzony polityk zapowiada złożenie zażalenia.
 Poseł Lewicy wściekły. Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania po jego donosie na Krystynę Pawłowicz
/ screen YT - Polskie Radio Łódź

Krystyna Pawłowicz kontra Tomasz Trela

Przypomnijmy: Chodzi o wpis sędzi TK Krystyny Pawłowicz, który ta zamieściła kilka tygodni temu w mediach społecznościowych. Była posłanka PiS, a obecnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego w ostry sposób zareagowała na słowa polityka Lewicy, który sugerował sędzi Pawłowicz korupcję:

"Osoba publiczna, która nie chce ujawnić swojego oświadczenia majątkowego bierze po prostu w łapę. Jestem ciekawy, ile i za co wzięła Pawłowicz z Przyłębską?, ktoś coś, może panie i panowie z @pisorgpl?" – pisał Trela na Twitterze. 

„Lewacki pos.T.TRELA chce ujawnienia mego stanu majątkowego… Ty chamie ! Łobuzie ! Dziadu kalwaryjski ! Udowodnij najpierw,że brałam łapówki ! V ruska kolumno ! Łachu jeden ! Albo na kolana,pod stół i odszczekać ! Was ucieszy tylko seria w nasze plecy…” [pisownia oryginalna - przyp. red.] – grzmiała na Twitterze Krystyna Pawłowicz, wzburzona faktem, że została bezpodstawnie pomówiona o korupcję. W odpowiedzi Trela poinformował, że złożył doniesienie do prokuratury w trybie art. 226 kk przeciwko Krystynie Pawłowicz.

Czytaj więcej: Poseł Lewicy złożył doniesienie do prokuratury na Krystynę Pawłowicz. Były senator PO: „Bądź mężczyzną!”

Prokuratura odmawia wszczęcia postępowania

We wtorek poseł Trela poinformował, że otrzymał odpowiedź: prokuratura poinformowała o odmowie wszczęcia postępowania. Polityk zapowiedział złożenie zażalenia.

"Dzisiaj w moim imieniu, mecenas Rafał Karbowniczek (Domański Zakrzewski Palinka) złożył zażalenie na postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie o czyn z art. 226 kk. Chamstwo, arogancja i bezczelność Pani @KrystPawlowicz będzie ukarana, musi być. Nie odpuszczę" – odgraża się wzburzony polityk na Twitterze.

 

 

O odmówieniu wszczęcia postępowania informuje m.in portal "NaTemat", zupełnie pomijając w swoim artykule fakt, że to pomówienia o korupcję spotkały się z taką reakcją Krystyny Pawłowicz wobec posła Treli. Sędzia TK postanowiła odnieść się do sprawy na Twitterze.

"A jak można zareagować, gdy opętany nienawiścią człowiek Trela w publ.tweecie bezpodstawnie pomawia Prezes TK J.Przyłębską i mnie tj sędziów T.K o „branie w łapę” ? To oskarżenie dyskwalifikujące każdego sędziego ! Pytanie do tych z @natematpl - Dlaczego to przemilczacie ?" – napisała Krystyna Pawłowicz.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe