"Liberalna Europa. Fałsz. Pozerstwo. Pustka moralna". B. działaczka PO komentuje zdjęcie Scholza, Macrona i Draghiego

– Liberalna Europa na jedynym obrazku – podsumowała była działaczka PO.
Olaf Scholz, w tle: Emmanuel Macron
Olaf Scholz, w tle: Emmanuel Macron / PAP/EPA/LUDOVIC MARIN / POOL

Premier Włoch Mario Draghi, kanclerz Niemiec Olaf Scholz oraz prezydent Francji Emmanuel Macron udali się w delegację do Kijowa. Media podkreślają, że jednym z celów wizyty jest omówienie z prezydentem Ukrainy Zełenskim takich kwestii jak: prowadzona przez Rosjan blokada ukraińskich portów uniemożliwiająca transport zboża; sytuacja operacyjna sił ukraińskich w Donbasie oraz źródła finansowania odbudowy wyniszczonej wojną Ukrainy.

Głos w sprawie zdarzenia zabrała Aleksandra Wasilewska. W mediach społecznościowych zamieściła jedno ze zdjęć, jakie zachodnia delegacja opublikowała ze swojej podróży. Widać na nim rozbawione Scholza, słuchającego z uśmiechem na ustach premiera Draghiego oraz z zadowoleniem wskazującego na nieokreślony obiekt Macrona.

"Upadek. Liberalna Europa na jedynym obrazku. Widać fałsz i pozerstwo. Pustka moralna. Żal patrzeć na takie ustawki. Obraz dzisiejszych władców Unii Europejskiej."

– ocenia.

Krytyka mediów wymierzona w zachodnich polityków

Media zaznaczają, że stosunki między Macronem a Zełenskim pozostawały napięte, ponieważ francuski prezydent nie zgadzał się określać działania Rosjan na Ukrainie terminem "ludobójstwo" (według Słownika Języka Polskiego określenie to oznacza "masowe mordowanie ludzi, mające na celu zniszczenie określonej grupy narodowej, etnicznej, religijnej lub rasowej").

CZYTAJ TEŻ: "Rosja krwawi milionerami". Eksperci zapowiadają poważną zapaść gospodarczą kraju

CZYTAJ TEŻ: „Tak Rosjanie negocjują z Francją, Niemcami i Włochami?”. Wybuch na złożu Urengoj zapewniającym gaz Europie [WIDEO]

Kanclerz Scholz jest z kolei krytykowany przez media niemieckie i zagraniczne za opieszałość w kwestii wspierania Ukrainy oraz karania Federacji Rosyjskiej. Prasa zarzuca mu m.in. kompromitowanie w ten sposób państwa niemieckiego. Często podkreśla również, że ekipa Scholza zdaje się podejmować liczne wysiłki, by opóźnić przekazanie obiecanych Polsce czołgów Leopard 2A7. Dostawa czołgów miałaby być rekompensatą braków, jakie pojawiły się w Siłach Zbrojnych RP wskutek przekazania Ukrainie ok. 200 radzieckich czołgów T-72.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe