Prezes PiS napisał list do klubów GP. „Ta wojna nie może skończyć się przegraną Ukrainy”

Wspieranie Ukrainy, podejmowanie działań służących jej sprawie, a więc także i naszego zwycięstwa, leży w interesie każdego Polaka. Ta wojna nie może skończyć się przegraną Ukrainy – podkreślił w sobotę, w liście do Klubów Gazety Polskiej wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.
 Prezes PiS napisał list do klubów GP. „Ta wojna nie może skończyć się przegraną Ukrainy”
/ fot. flickr.com/Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski, CC BY 2.0

List od lidera Prawa i Sprawiedliwości odczytał w sobotę poseł PiS Robert Telus podczas XVII Zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Spale w woj. łódzkim.

Większość przesłania do tego ruchu społecznego Jarosław Kaczyński poświęcił sytuacji po rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

"Ta wojna toczy się między wolnością a despotyzmem, między naszą cywilizacją a barbarią, między jasnymi siłami - uosabiającymi wolę narodów nie tylko do samostanowienia, ale i do samego istnienia - a z drugiej strony między czarnymi mocami zniewolenia"

– napisał do członków Klubów GP prezes PiS.

"Stawką w tej walce jest nie tylko niepodległość Ukrainy, ale także niezawisłość i bezpieczeństwo naszej ojczyzny oraz obecny porządek światowy" – podkreślił w liście Kaczyński. "Wspieranie Ukrainy, podejmowanie wszelkich działań służących jej sprawie, a więc także i naszego zwycięstwa, leży w interesie każdego Polaka. Ta wojna może się skończyć przegraną Ukrainy" – zaznaczył.

"Dlatego musimy z taką intensywnością i determinacją rozbudowywać i dozbrajać w najnowocześniejszy sprzęt naszą armię" – zwrócił uwagę wicepremier Kaczyński w liście do uczestników zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Spale.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe