„Nie będę już szefową Zjednoczenia Narodowego”. Marine Le Pen ogłosiła ważną decyzję

Marine Le Pen poinformowała w poniedziałek, że nie powróci na stanowisko szefowej Zjednoczenia Narodowego, ponieważ chce skupić się na kierowaniu kołem poselskim ugrupowania w Zgromadzeniu Narodowym, niższej izbie parlamentu Francji.
Marine Le Pen „Nie będę już szefową Zjednoczenia Narodowego”. Marine Le Pen ogłosiła ważną decyzję
Marine Le Pen / Flickr/Rémi Noyon/CC BY 2.0

Le Pen przekazała przed kwietniowymi wyborami prezydenckimi przewodnictwo w Zjednoczeniu Narodowym 26-letniemu Jordanowi Bardelli.

Emmanuel „Macron jest prezydentem mniejszości, a reforma emerytalna jest pogrzebana” – stwierdziła również w poniedziałek Le Pen, oceniając, że forsowana od pięciu lat przez Macrona i kontestowana społecznie reforma emerytalna nie wejdzie w życie we Francji z powodu braku poparcia politycznego.

Le Pen przyznała, że jest zaskoczona „aż tak dobrym wynikiem” swojej partii w wyborach parlamentarnych. Zjednoczenie Narodowe zdobyło 89 mandatów, tj. o 81 mandatów więcej niż w poprzednich wyborach w 2017 roku. Jest to również najlepszy wynik wyborczy tej partii w historii.

Pierwszy projekt ustawy, który deputowani Zjednoczenia Narodowego zamierzają złożyć w nowym parlamencie ma dotyczyć walki z islamizmem.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe